Přejít k hlavnímu obsahu

Talismany podle horoskopu: Dosáhněte harmonie díky vzácným kamenům

Info ikona
Minerály

Vzácné polodrahokamy a drahokamy jsou nejen krásným talismanem nebo suvenýrem z dovolené, ale podle ezoteriky mají také magickou moc. Dokáží totiž působit na vaši momentální náladu a stav mysli. Abyste jejich prostřednictvím dosáhla duševní harmonie, měla byste si vybrat vzácný kámen vhodný přímo pro vás. Nejlepším způsobem je výběr podle znamení horoskopu. Zjistěte, který z drahých kamenů je pro vás ten pravý a jak vám pomůže dosáhnout psychické pohody.

Říká se, že vzácné minerály vydávají světelnou energii a jsou vázány stejně jako znamení zvěrokruhu na jednotlivé planety naší sluneční soustavy. To, jak na nás budou působit, ovlivňuje jejich barva, ale také konstelace hvězd a planet, ke kterým mají tyto drahé kameny vztah a jsou jimi ovlivňovány. Právě proto pak působí na každé znamení jinak. Stejně tak každý drahokam a polodrahokam je vhodný pro někoho jiného. Jaký talisman se hodí pro střelce, a který správně naladí váhy? Napoví vám barva a vlastnosti drahých kamenů.

Vodnář

Vodnářům mohou vzácné kameny pomoci najít cestu k sobě samým a trochu se zklidnit. Jako talisman se jim tedy budou hodit drahokamy a polodrahokamy modré a modro zelené barvy, které jim umožní být trpělivější a vytrvalejší. Mezi kameny vhodné pro vodnáře patří křišťál, tyrkys, chryzokol, tyrkys, drahý opál, akvamarín, světle modrý safír či modrý topaz.

Ryby

Lidé narození v rybách potřebují talismany, které jim pomohou s rozhodováním a zvednou sebedůvěru. Ryby bývají citlivé a zdrženlivé. S tím jim napomáhají kameny modro zelené, zelené a modré barvy, ale hodit se k nim budou také červené kameny přecházející do růžova. Pro ryby je vhodný například měsíční kámen, jadeit, tyrkys, modrý safír, ametyst, akvamarín, drahý opál a křišťál.

Beran

Berani patří mezi velmi aktivní a energická znamení. Mají neustálou touhu po dobrodružství a mají snahu se neustále zdokonalovat. Jejich barvou je proto červená, ve které by měly být i drahokamy, které jim tuto touhu umožňují naplnit. Hematit, červený jaspis, karneol, granát, červený turmalín rubelit, ametyst nebo diamant jsou pro berana to pravé ořechové.

Atraktivita dle numerologie: Každé životní číslo je přitažlivé jiným způsobem. Zaujmete sebevědomím a nebo přirozenou krásou?

svetzeny.cz

Býk

Býci občas potřebují mírnit jejich paličatost a umíněnost. Pohody jim proto umožní dosáhnout minerály, které jim dodají energii a podporují schopnost empatie. Vhodné jsou pro ně drahé kameny zelené, žluté a růžové barvy, jako jsou achát a mechový achát, safír, aventurín, citrín, růženín, korál nebo smaragd.

Blíženci

Blíženci potřebují trochu zklidnit vnitřní chaos a dodat pocity pohody a schopnost trpělivosti, která jim často chybí. Právě tyto vlastnosti předávají blížencům drahé kameny žluté a modré barvy. Mezi ně patří například tygří oko, jantar, žlutý karneol, citrín, modrý chalcedon, křišťál nebo akvamarín.

Rak

Raci se vyznačují svým vztahem k přírodě a také k rodině, především ke svým dětem. Právě proto je pro ně ideální barva kamenů zelená a bílá. Jejich minerály jsou zelený jaspis, aventurín, jadeit, měsíční kámen, korál, smaragd, bílý chalcedon, perly a křišťál.

Lev

Lev potřebuje především kameny zklidňující jeho sebestřednost a tvrdohlavost, ideálně navíc podporující jejich štědrost a potlačující ješitnost. Pro lva se proto hodí minerály a drahokamy červené i zlatavé barvy, například zlato a zlatý topaz, jantar, citrín, tygří oko, granát, červený turmalín rubelit či rubín, diamant a křišťál.

Panna

Panna se řadí mezi největší puntičkáře zvěrokruhu, navíc má tendenci být trochu rýpavá nebo podrážděná. Právě tyto vlastnosti u nich potlačují kameny žluté, modré a purpurové barvy, které zklidní jejich náladovost a nepřizpůsobivost, navíc posílí jejich intuici. Sem patří třeba citrín, ametyst, jaspis, jantar, tygří oko, lapis lazuli, karneol, sodalit či modrý safír.

Horoskop afrických domorodců: Znamení jsou odlišná od klasických znamení zvěrokruhu. Máte povahové vlastnosti Soudce, Cestovatele nebo Dítěte světa?

svetzeny.cz

Váhy

Jak už název napovídá, lidé narození ve znamení vah neustále hledají vnitřní rovnováhu. Drahé kameny jim mohou s tímto úkolem pomoci. Dodávají váhám vyrovnanost a rozhodnost, které mívají často nedostatek. Hodí se pro ně modré, zelené a růžové kameny. Výborným talismanem jsou pro váhy jaspis, jadeit, chryzokol, růžový korál, perla, růženín, akvamarín, růžový turmalín rubelit a modrý safír.

Štír

Štír patří mezi jedno z nejzáhadnějších znamení. Mívá sklony k žárlivosti, kromě toho pro něj bývá někdy obtížné vyznat se sám v sobě. Drahokamy a polodrahokamy černé, červené a fialové barvy mu ale mohou usnadnit zbavit se jeho občasného nečestného chování. Pro štíry jsou vhodné například červený jaspis, granát, hematit, malachit, achát s křemenným krystalickým středem, černý opál, obsidián, červený turmalín rubelit, černý turmalín skoryl, ametyst a rubín.

Střelec

Minerální kameny dokáží zklidňovat střelcovu impulzivnost a učit toto poněkud lehkovážné znamení většímu promýšlení svých chyb a pokoře. Hodí se pro ně indigo, modré a fialové kameny. Jejich talismany jsou třeba chalcedon, chryzokol, obsidián, opál, ametyst, lapis lazuli, sodalit a modrý topaz či tmavomodrý a indigo safír.

Kozoroh

Kozoroh je realistické, vytrvalé a tvrdohlavé znamení. Vzácné kameny mu umožňují být více spontánní i více rozvíjet jeho kreativitu. Navíc může kozoroh díky některým minerálům lépe uplatňovat svoji vytrvalost a přirozený vůdčí talent. Pozitivní účinky mají na kozorohy většinou kameny černé a bílé barvy. Mezi minerály pro kozorohy patří černý turmalín skoryl, měsíční kámen, záhněda, morion, obsidián, diamant, černá perla, jaspis, achát, onyx, chalcedon a křišťál.

Přitáhněte si do života štěstí, úspěch a hojnost pomocí symbolů: Je pro vás nejvhodnější lotosový květ, žalud nebo červený netopýr?

svetzeny.cz