Přejít k hlavnímu obsahu

Šaty podle znamení zvěrokruhu: Kozorožky překvapí dívčími šaty, ohniví Berani vsadí na výraznou oranžovou

Info ikona
šaty

Znamení zvěrokruhu ovlivňuje řadu životních oblastí. Díky jednotlivým elementům, ze kterých vychází všechna znamení dost často inklinujeme i k výběru konkrétního šatníku. Přinášíme inspiraci pro všech 12 znamení na horké letní měsíce!

Beran (21.3.  - 20.04.) 

Beranky jsou v každé společnosti nepřehlédnutelné, za což může jejich ohnivý živel. Ten způsobuje, že kamkoliv tyto ženy přijdou, stanou se tak přirozeným středem pozornosti. Ženám, které jsou narozené v tomto období nejvíce sluší výrazné barvy, jako jsou žlutá, oranžová nebo červená. Naopak si zástupkyně tohoto znamení nepotrpí na extravaganci v podobě třpytek a a flitrů. Jiskru mají totiž přirozeně v sobě! 

Býk (21. 4. - 20. 5.)

Muži i ženy ve znamení Býka se považují za typické požitkáře. Milují život ve všech jeho podobách a i móda je pro ně cesta, jak se cítit dobře ve svém životě. Býčice přitom nemají ve své letní výbavě šaty všech barev a druhů. Rády si pořídí několik kvalitních kousků, za které jsou si schopny i připlatit, aby se cítily dobře. Tu a tam překvapí žena v Býku extravagantním kouskem nebo drobným doplňkem, který rozsvítí její střídmější outfit. Sluší jim většinou přírodní barvy, které dokonale odráží jejich zemitou povahu, jako jsou bílá, zelená, nebo hnědá. Jejich oblíbeným stylem jsou košilové šaty, ale i jednoduché pouzdrové, které se hodí na všechny příležitosti. 

 

Blíženec  (21. 5. - 21. 6.)

U žen ve znamení Blíženců nejde zcela jednoznačně určit, jaký směr ve volbě letních šatů zvolí. Povaha Blíženců je velmi proměnlivá, stejně tak existuje i několik typů žen Blíženek, které tíhnou k určitému směru v módě. Můžeme se setkat s těmi odvážnými, které se nebojí i výstřelků, barevných kombinací, ale také s těmi, které dávají přednost jednoduché klasice. Určitě se nebojte, ženy Blíženkyně, vsadit na odvážné květinované a puntíkované vzory!

Rak (22. 6. - 22.7.) 

Raci jsou z vodních znamení nejvíce křehké bytosti, a to už od pohledu! Jejich něžná povaha se odráží i v tom, čemu dávají přednost v módě. Ženám Rakům sluší nejvíce květinové vzory, nebo také něžné pastelové odstíny. Nebojte se určitě jít do splývavých šatů, nebo šatů madeirovského typu, které něžně a decentně odhalí vaše ramena. 

Lev (23.7. - 23.8.)

Žena ve znamení Lva je velmi sebevědomá a nebojí se dát na odiv svou ženskost. Stejně jako v případě Berana a Střelce, patří Lvice k ohnivým elementům. Můžeme se tedy těšit na širší repertoár jejich šatníku. Nejvíce jim sluší elegantní šaty, které Lvicím dodají na rafinovanosti. Vsadit mohou i na tygří nebo leopardí vzory, nebo také šaty ve třpytivém provedení. Opět i zde platí, že musí jít ruku v ruce s elegancí

Panna (24.8. - 23.9.)

Panny se považují za největší perfekcionistky, což se promítá i do jejich šatníků. Jejich oblečení musí působit uhlazeným a čistým dojmem. Zpravidla se u nich často nesetkáme s extravantními kousky, nebo bohémskými rozevlátými šaty. Slušet jim budou jednoduché pouzdrové šaty v pudrové barvě. Na volný čas ocení i košilové šaty ve světlejší modré barvě. 

Váhy (24.9. - 23.10.) 

Váhy potřebují mít v životě rovnováhu, což dokonale symbolizují misky vah jako symbol tohoto znamení. Nebrání se ani experimentování a rády zahrnou do svého stylu i mužské prvky módy, jako například pouzdrové kalhoty a košili s kravatou. Barevné kombinace nejsou tolik časté a spíše tyto ženy dávají přednost jednolitým barevným odstínům. 

Štír (24.10. - 22. 11.)

Experimenty a extrémy patří ke zrozencům tohoto znamení jak v mužském, tak i v ženském provedení. Štírky nezastraší nic, ani to, že zrovna nepodléhají aktuálním módním trendům. Vytvoří si totiž své vlastní a nebojí se občas vzdorovat konvencím. Ženy Štíři se nebojí stejně tak jako Lvi, dát najevo svůj sex-appeal. Zároveň jsou však velmi tajemné. Perfektně jim padnou i pouzdrové šaty z koženkového materiálu. 

Střelec (23.11. - 21.12.) 

Střelkyně patří mezi optimistické osoby, které jsou jejich okolím pozitivně přijímány pro svou veselou a rozvernou povahu. Dost často dokáží inspirovat i ostatní v módním směru a odvaze k výstřelkům. Nebojí se totiž jít do výrazných doplňků, obzvláště co se týče kabelek a šperků. V jejich sbírce šatů nesmí chybět ani jeden odstín barvy! Co se týče střihů, nebojí se také experimentovat. Protože patří Střelci, stejně jako Berani a Lvi k ohnivým znamením, budou jim slušet červené, oranžové a žluté odstíny. Střelkyně se nemusí bát rovněž svůdných spadlých ramen u bohémských šatů, které působí koketně, ale velmi žensky! 

Kozoroh (22.12. - 20.1) 

Kozorozi se vyznačují citem pro řád, pořádek a praktičnost. Ne, že bychom mezi němi nenašli královny a odbornice přes módu, ale výběr kousků do šatníků se řídí právě i onou praktičností. Kozorožky nejsou vyznavačkami rychlé módy. Dost často se řídí tím, aby mohly šaty například kombinovat s teniskami a sandálkami na podpatku. Z barev dost často volí zemité odstíny, nebo jemné pastelové barvy. K ženám v tomto zemském znamení  se hodí vícero typů. Umí bejt totiž jak dámy, ale díky svému obrácenému procesu stárnutí se umí proměnit i v  jemnou éterickou dívenku a milovnici pestrých barev

Vodnář (21.1. - 20.2. )

Nezávislá povaha Vodnářů se věrně promítá i do oblasti odívání se. Vodnářky se nebojí ničeho, ani odvážných a atypických doplňků, díky nimž budou vybočovat z řady. I přestože se v jejich repertoáru objevují dost často odvážné vzory, barvy a tvary, umí ženy v tomto vzdušném znamení  nosit i extravaganci a předat ji jejímu publiku vkusně. Vodnářkám sluší rozevláté bohémské šaty, nebo také šaty asymetríckého střihu. 

Ryby (21.2. - 20.3.)

Raci a Ryby jakožto dva ze zástupců vodního elementu patří k nejromantičtějším duším celého zvěrokruhu. Obzvláště Ryby jsou vílími  bytostmi od pohledu. Svou lásku k vodě často promítají i do jejich šatníku, který je plný jemných pastelových odstínů a minimalistických střihů. Jejich půvab podtrhnou blankytné odstíny a pudrové barvy a slušet jim bude například i baby doll styl šatů. 

Sedí styly šatů k Vašemu znamení? Jaký nový kousek si hodláte na letošní horké měsíce pořídit vy? Sdílejte s námi! 

Autor: Eva Málková