Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Zvonáče nebo saka s vycpávkami. Zavzpomínejte na retro módu

Info ikona
Retro móda

To, že má móda cyklickou povahu, je prostý fakt. Proto bychom věci, které jsme nosili v minulosti, rozhodně neměli vyhazovat, ale naopak si je nechat na dobu, kdy budou opět v kurzu. Protože dřív nebo později budou opět trendy. Podívejte se s námi na několik retro kousků, které v současnosti hlásí svůj velký návrat a najděte v naší galerii inspiraci na to, jak tyto kousky nosit.

Také máte někdy dojem, že ve světě módy již všechno bylo vymyšleno a nových prvků přibývá jen velmi málo? Návrháři z celého světa stále častěji nacházejí inspiraci v minulosti. Paradoxem je, že v dnešní době platí, že čím více retro budete vypadat, tím více budete trendy. Stačí se pouze podívat na to, co dnes nosí mladé generace – právě ta se totiž s oblibou vrací k tomu, co bylo in před dvaceti nebo třiceti lety. Vyhrabte ze dna své skříně své staré kousky a udělejte z nich trendy a in outfit, ve kterém zazáříte. A nebo, pokud své starší kousky již nemáte, inspirujte se v naší galerii a podívejte se, které módní značky nabízí kousky v retro stylu, ve kterých budete naprosto in.

Galerie: Pletené vesty jsou hitem letošního podzimu 2023! Kombinací je nespočet

V oblasti módy existují trendy, které přicházejí a odcházejí, ale některé kousky zůstávají stále v kurzu. Jedním z nich je i pletená vesta, kterou si zkrátka zamilujete. Je stylová, pohodlná a dokáže vytvořit mladistvý a svěží vzhled. Nechte se inspirovat v naší galerii, a pokud ještě pletenou vestu nemáte, pořiďte si ji do vašeho šatníku.
svetzeny.cz

Kabelka přes rameno ve stylu „baguette”

Tzv. bagetová kabelka je naprostým trendem poslední doby. Je sice pravda, že praktická moc není, jelikož se do ní nevejde hodně věcí, nicméně rozhodně je stylová a právem patří do naprostých módních trendů. „Baguette" kabelka je ikonickým kouskem v oblasti módních doplňků a stala se kultovním předmětem ve světě módy. Tuto kabelku navrhla a uvedla na trh italská módní značka Fendi. Vznikla na konci 90. let, konkrétně v roce 1997, a jejím designérem byl slavný Karl Lagerfeld, který byl v té době kreativním ředitelem značky Fendi.

Název „baguette" kabelky vychází z podobnosti jejího tvaru s tradičním francouzským pečivem - bagetou. Tato kabelka byla navržena jako kompaktní, obvykle nošená pod paží a byla určena k nošení podobně jako bageta - těsně pod paží. Má elegantní a minimalistický design a může být zdobena různými vzory, materiály a doplňky. Hodí se ke každé příležitosti a hodí se téměř k jakémukoliv outfitu. Zkrátka to je perfektní doplněk.

Nejkrásnější podzimní boty, které prodlouží a zeštíhlí vaše nohy. Sluší i ženám nad 50

Některé ženy mají to štěstí, že se narodí s krásně dlouhýma a štíhlýma nohama. Jiné takové štěstí nemají a často si lámou hlavu tím, jak své nohy alespoň opticky o něco prodloužit a zeštíhlit. Konec trápení je tu, dámy! Stačí pouze zvolit ty pravé podzimní boty, které udělají parádu ve všech směrech. A po kterých byste v letošní sezoně měly sáhnout?
svetzeny.cz

Saka s vycpávkami z 80. let

Narozdíl od baguette kabelky, která je ikonická svým minimalismem, se do módních trendů dostala i saka s vycpanými rameny, která naopak moc minimalistická nejsou. V osmdesátých letech vznikl trend dámských kalhotových kostýmů, které se inspirovaly pánskou módou z 40. let a reflektovaly vzrůstající vliv feminismu. Stejně jako všechno v té době, i tyto kostýmy byly bohatě barevné a vynikaly díky vycpávkám na ramenou.

Možná se ptáte, jestli je takový střih lichotivý. Lichotivý opravdu je. Kalhotové kostýmy sedí skvěle především ženám s úzkými rameny. Ve své podstatě ale sluší všem. Stačí je je pouze dobře zkombinovat. Nosit je můžete s elegantními kalhotami s páskem nebo pouzdrovými sukněmi. Skvěle ale vypadají i jako přehoz přes šaty.

Bokovky a široké kalhoty

Ačkoliv si mnoho z nás myslelo, že trend bokovek zůstal v minulosti, opak je pravdou. Čím dál více se tento typ kalhot objevuje v módních domech a zdá se být velmi oblíbeným. To stejné platí i pro kalhoty se širokými nohavicemi. Některé jdou až do zvonu, což je opět trend, který si snad nikdo nemyslel, že se vrátí. A voilà! Oba typy kalhot směle nosí téměř všichni, včetně světových celebrit. U obou typů kalhot dbejte na to, jaký typ postavy máte. Jsou totiž tak specifické, že ne každému sluší a lichotí. Proto, než propadnete současným trendům, pořádně zvažte, zda vám tyto kalhoty opravdu budou slušet, či nikoliv. Než je ale úplně zavrhnete, chvíli experimentujte s různými variantami. Různých střihů a délek je mnoho, a tak je možné, že po chvilce hledání najdete přesně ty, které vám skvěle padnou.

Inspirujte se retro kousky, které rezonují módními trendy
Zdroj článku