Přejít k hlavnímu obsahu

Nejdivnější mazlíčci celebrit: Kdo vyrůstal se lvy a komu běhá na zahradě lama?

Info ikona
Alpaca

Většina lidí, kteří chovají domácí mazlíčky, se rozhodne pro kočku nebo psa. Celebrity však často vybočují z řady a rozhodnou se pro pořízení exotického zvířete. Jaká zajímavá zvířátka slavné osobnosti chovají se dozvíte v dnešním článku.

Nicole Kidman – Alpaky

Herečka žije na rozlehlé australské farmě vzdálené několik hodin cesty od Sydney. A sem si „nastěhovala“ neobvyklé domácí mazlíčky – lamy alpaky. Ty původně pochází z Latinské Ameriky, kde jsou chovány v Andách především pro produkci velmi kvalitní vlny. Péče o lamu není náročná, ale potřebuje hodně prostoru. Dále je si třeba uvědomit, že se jedná o stádové zvíře, pořídit si tedy pouze jednu alpaku se nedoporučuje. Alpaky se u Nicole Kidman těší velkému luxusu. Jejich stádo žije na pozemku, který čítá 45 hektarů. A to, že Nicole svoje lamy opravdu miluje, dokládá i její odpověď v interview z roku 2015, kdy za svou nejoblíbenější část panství označila právě výběh alpak.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kirstie Alley – Lemuři

Herečku Kirstie Alley si určitě vybavíte v souvislosti se sérií filmů Kdopak to mluví, ale věděli jste, že je také nadšenou chovatelkou lemurů? Doma jich má rovnou 14! Herečka se velmi zajímá o environmentální problematiku a ochranu zvířat. Když se zaobývala záchranou deštných pralesů na Madagascaru, dočetla se o tom, jaké problémy kácení stromů způsobuje místním lemurům. Tehdy se rozhodla, že si lemury pořídí jako domácí mazlíčky, jelikož v Los Angeles, kde žije, je pro ně vhodné klima. Chov lemurů je poměrně náročný, jsou to akční divoká zvířata, která potřebují vnitřní vyhřívaný výběh a prostorný výběh venku, ani to však herečku neodradilo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Melanie Griffith – Lvi

Melanie Griffith měla lva jako domácího mazlíčka, když byla malá, ten patříl její matce Tippi Hedren, hvězdě Hitchockova filmu Ptáci. Strach ze zvířat tato herečka nemá vůbec, vyrůstala obklopená šelmami a dalšími exotickými zvířaty. V jeden čas její matka dokonce chovala 60 lvů! Postupem času se počet chovaných lvů snížil na 14. Péče o lvy je samozřejmě velmi časově a finančně náročná a Tippi Hedren si není jistá, zda to bylo nejlepší rozhodnutí, míní, že tento její koníček ovlivnil vztah s Melanií, jelikož jí nemohla kvůli starosti o zvířata věnovat tolik času, kolik by chtěla.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Salma Hayek – Sova

Netradičního mazlíčka si pořídila i slavná herečka Salma Hayek. Jedná se o zachráněnou sovu, kterou si vzala do péče. Jmenuje se Kering a je to plnohodnotný člen rodiny. Herečka uvedla, že sova s ní spí v posteli a chodí na společné procházky s jejími psy. Salma Hayek do budoucna uvažuje o tom, že si pořídí více sov ze záchranných stanic, které potřebují veterinární péči a pomoc.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Nicolas Cage – Kobry královské

Nicholas Cage má více neobvyklých domácích mazlíčků, ale nejzajímavější z jeho sbírky byly kobry královské. V minulosti si totiž pořídil i dvě velmi vzácné bílé kobry. Pojmenoval je Moby a Sheba. Kobra královská je jedovatý had, jehož ušktnutí je v 50-60 % smrtelné. Herec proto u sebe vždy nosil sérum proti kobřímu jedu. To až do doby, než jeho sousedi zjistili, co doma chová. Aby se herec vyhnul sousedským rozepřím, raději kobry daroval místní zoo.

Info ikona
Kobra královská

Princ Harry a Meghan čekají druhé miminko. Podívejte se na dojemnou fotografii

svetzeny.cz

Láska z archivu: Johny Depp a Amber Heard. Na začátku byla vášeň, nyní jsou z nich trosky

svetzeny.cz

4 nejlepší romantické filmy roku 2021, které vám nesmí uniknout

svetzeny.cz