Přejít k hlavnímu obsahu

Marián Labuda z Vesničko má středisková tajně trpěl vážnou chorobou, neposlouchal rady lékařů, zemřel během chvíle

Marián Labuda st. byl oblíbený herec a komik, který uměl svým humorem rozzářit každou místnost, do které vstoupil. Ve svém životě si stihl zahrát v několika desítkách divadelních her, filmů i seriálů. Veřejnost ho zkrátka milovala. Právě proto byla pro většinu populace zpráva o jeho náhlém odchodu velkým šokem. Co za tím stálo? Známý herec zatajoval a ignoroval svůj zdravotní stav. Nebýt toho, možná by stále byl mezi námi.

Herec s velkým H

Marián Labuda se narodil v roce 1944 na Slovensku, kde také strávil většinu svého života. Již od raného věku tíhnul k herectví, a tak vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, která mu otevřela dveře k jeho vysněné profesi. Začal působit ve Slovenském národním divadle a posléze v dalších. Od roku 1965 až do roku 2018, kdy zemřel, byl ve své profesi velice aktivní. Na kontě měl více než pět desítek různých rolí, z nichž se nám všem bezpochyby nejvíce do paměti zapsala role Karla Pávka v legendární komedii „Vesničko má středisková”.

Hvězda seriálu Ulice zhubla desítky kilo a výrazně omládla: Anežka Rusevová prozradila, jak to dokázala

Téměř všechny z nás občas trápí nějaké to kilo navíc. Ani divadelní, filmová a seriálová herečka Anežka Rusevová nebyla v tomto případě výjimkou. S kily navíc bojovala poměrně dlouhou dobu, ale téměř před rokem se jim rozhodla dát definitivní sbohem. Shodila celých 20 kilo a vypadá báječně! Jak takové proměny docílila?
svetzeny.cz

Zdravotní problémy

Slavný slovenský herec dlouhé roky bojoval s cukrovkou, která ho velmi trápila. S postupem času se k ní přidaly ale i další zdravotní problémy – především se srdcem, o kterých herec nerad mluvil a naopak je často skrýval a ignoroval. V roce 2012 byl ale právě kvůli nim poprvé hospitalizován a o čtyři roky později zkolaboval přímo před svým domem. Tenkrát mu lékaři ještě dokázali pomoct. O další dva roky později, kdy se tatáž situace opakovala, už na to lékaři ale byli krátcí a herec podlehl infarktu myokardu. Zemřel doslova během několika vteřin. Některé zdroje uvádí, že v jeho osudný den chtěl vyjet z garáže, aby odvezl svou manželku do města. Když ale nastupoval do auta, z ničeho nic ztratil vědomí. Jeho žena okamžitě zavolala záchranku. Na pomoc ji dokonce přišel kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal herce oživovat. Po příjezdu jej vystřídali záchranáři, ale ačkoliv se herce snažili ze všech sil zachránit, nedokázali mu pomoct.

Jak změna času negativně ovlivňuje naše zdraví? Na starší lidi má vliv dvojnásobný

V neděli 26. března ve 2:00 poskočí hodiny o hodinu dopředu na 3:00. Miliony lidí tak budou mít narušeny své spánkové vzorce a pocítí následky posunu času i na svém chování. Obzvláště se to týká starších lidí, kteří dodržování spánkového režimu potřebují více než mladší organismus, který se změnám přizpůsobí lépe. Podle vědců má změna času dlouhodobé negativní důsledky pro tělo i mysl. Jaké to jsou?
svetzeny.cz

Vzpomínky na Mariána Labudu

Syn herce, Marián Labuda ml., magazínu Blesk sdělil, že jeho tatínek bojoval především se svou vůlí k určité disciplíně, kterou je zkrátka potřeba při těchto konkrétních zdravotních problémech mít. Nejvíce času trávila s otcem máma. Naučila se co má vařit. Ale tak moc ho milovala, i když v tomhle případě je to špatně, že mu dovolila i něco, co by jako diabetik neměl. Jenomže on se na ni vždy tak smutně podíval, že neodolala. A když ano, šel si koupit sladkosti sám”, říká Marián Labuda mladší a dodává Každý den na něho myslím. Stále tomu nevěřím, že tady není. Myšlenky se mi vrací do dětství, potom zase přemýšlím, zda tomu nešlo předejít, že tak najednou odešel”. V ten osudný den, 5. ledna 2018, stihl Labuda starší ještě popřát manželce svého syna Andree k svátku. Byl to den jako každý jiný a nikdo, ani sám herec nečekal, že bude jeho poslední.

Zavzpomínejte na nejslavnější role Mariána Labudy st.
Zdroj článku