Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární Lois Lane ze Supermana: Margot Kidder ležel svět u nohou, ale zničily ji psychické problémy

Před pěti lety zasáhla filmový svět smutná zpráva o odchodu Supermanovy lásky Margot Kidder (†69). Pro fanoušky to byl o to větší šok, když pitva prokázala, že si herečka namíchala smrtící koktejl. Psychické problémy, kterými trpěla celý život, už nezvládala.

Zamilovaná Dara Rolins kápla božskou, jak ji sbalil Pavel Nedvěd. Půl roku vztah tajili

Dva roky tvoří Dara Rolins (50) s Pavlem Nedvědem (50) dokonalý pár a jsou jasným důkazem toho, že láska může přijít v každém věku. Legendární fotbalista se o srdce zpěvačky snažil několik let, až ji nakonec udolal a Dara nemůže být šťastnější.
svetzeny.cz

Od dětství Margot bojovala s úzkostmi a trpěla samotou. Mohl za to kočovný styl života jejích rodičů, kteří se neustále stěhovali. Poprvé se o sebevraždu pokusila teprve jako čtrnáctiletá dospívající dívka. Naštěstí se po uzdravení upnula na herectví a šla si za svým snem.

Kráska z Playboye

Ten se jí začal plnit okolo dvaceti let a z neznámé holky vedlejších rolí se brzy stala hvězda. Díky krásné tváři se také často objevovala na titulcích módních časopisů. Dostala nabídku i z Playboye a samozřejmě ji neodmítla. Zrodila se tak ikona a sex symbol všech mužů. Ve 30 letech pak přišla její životní role.

Novinářka Lois 

Herečka dostala nabídku na dnes již legendární film Superman, jehož si zahrál tehdy vyhlášený krasavec Christopher Reeve (†52). Zapálená novinářka Lois Lane sedla Margot jako ulitá a vystřelila ji do hollywoodských výšin. Každá žena chtěla být na jejím místě, aby ji držel v náručí svalnatý superhrdina. Svět jí doslova ležel u nohou a užívala si pohádkové bohatství.

Info ikona
Reeve a Kidder v Supermanovi

Bála se, že zešílí

V soukromém životě ale neměla tolik štěstí, jako na plátnech kin. Ze třech zkrachovalých manželství měla jen jednu dceru a na muže zanevřela. Neúspěchy v lásce nijak nepomáhaly Margotině boji s maniodepresivní psychózou. ‚‚Celý život se bojím, že zešílím,” přiznávala upřímně. Bohužel se její slova stala skutečností, když se po děsivé autonehodě nemohla dva roky postavit před kameru. V roce 1996 začala trpět halucinacemi, že ji chce někdo zabít. Oholila si hlavu a našli ji pak špinavou na ulici mezi bezdomovci.

Díky nejbližším, mezi které patřil i představitel Supermana, se Margot dostala z nejhoršího a opět začala natáčet. Nikdy se ale zcela neuzdravila a těžko říci, co se herečce honilo hlavou, když si v květnu 2018 připravila drink z velkého množství léků rozpuštěných v alkoholu.

Margot má na kontě mnoho filmů, nejvíce si ji ale pamatujeme ze Supermana.
Zdroj článku