Přejít k hlavnímu obsahu

Kudrnáč Stanislav Aubrecht z Vesničko má středisková: Co dělá 40 let od natočení komedie?

Kdo by si nepamatoval na zamilovaného Jardu Pávka, kterak se natřásá před pohlednou učitelkou a na adresu svého soka v lásce pronáší, že je dacan. Stanislava Aubrechta (57) role žárlivého kudrnáče proslavila. Mimo uměleckého nadání je herec také šikovným producentem a podnikatelem.

Talentem Stanislav oplýval už jako malý kluk. Krásně recitoval, tančil, zpíval, a tak bylo rodičům jasné, že jedinou volbou bude konzervatoř. Aubrecht bez problémů složil zkoušky a mohl své umění rozvinout ještě více. 

Aubrechtovi dal šanci oscarový režisér

Jeho spolužákem byl dnes slavnější Michal Suchánek nebo Sagvan Tofi, přesto se dokázal Stanislav prosadit a po škole ihned získal angažmá v karlínském divadle. Následovaly menší role ve filmech, ale ta zásadní přišla od oscarového režiséra Jiřího Menzela. Kudrnatého Jardu Pávka ztvárnil nezapomenutelně a jeho hlášky tipu ‚‚zejména zájmena osobní” jsou dnes legendární. 

Vesničko má středisková vyšvihla Stanislava mezi hvězdy

Úsměvná komedie ze života pro něho byla zásadním bodem v kariéře. Nejen kvůli roli, ale také zkušenostem, které mu předávala herecká esa našeho filmového nebe. „S panem Hrušínským jsme chodili kouřit za hospodu, protože nám to pan Menzel jinak zakazoval,” zavzpomínal Aubrecht s úsměvem pro deník Aha!. Zahrál si pak ještě například v Tankovém praporu nebo v Jak básníkům chutná život. Tam je pro změnu nezapomenutelný jeho ‚‚medvídek kaola”. Talentovaný herec se po filmové branži přesunul k divadlu, kde se stal výkonným producentem. Na svém kontě má zvučné muzikály, jako je Jesus Christ Superstar, Kočky nebo Evita.

Marián Labuda z Vesničko má středisková v tichosti trpěl vážnou chorobou, neposlouchal rady lékařů a zemřel náhle

Smutná zpráva zasáhla v pátek 5. ledna 2018 československou kinematografii. Ve věku 73 let zemřel v jedné z bratislavských nemocnic slovenský herec Marián Labuda. Legendární představitel Karla Pávka z filmu Vesničko má středisková dlouhodobě bojoval s cukrovkou a dalšími zdravotními problémy, které ho nakonec stály život.
svetzeny.cz

Úspěšně se popral s vážnou nemocí

Umělecký úspěch ale přerušila vážná nemoc. Stanislav onemocněl leukémií. „Stalo se to v době, kdy končil Ježíš a začínala Evita. Tu jsem prakticky už řídil ze septického pokoje,“ prozradil Albrecht deníku Aha! s tím, že s nemocí statečně bojoval dva roky. „Byla to naštěstí dětská leukémie, takže byla rychlá,“ dodal Stanislav, jenž si po vyléčení vyzkoušel roli podnikatele a společně s přítelkyní otevřel restauraci. Láska ale vyprchala, Stanislav přenechal hospodu bývalce a vrhl se do nového dobrodružství.

Covid přerušil herci podnikatelský sen

Převzal restauraci U Čiřiny, která dříve patřila osobní kuchařce Václava Havla. Vše šlo skvěle. Stanislav pokračoval v nastolené tradici, sám si vyzkoušel i kuchařské umění a hosté se k němu rádi vraceli. Bohužel ho postihlo stejné prokletí, jako mnoho dalších podnikatelů v gastro oboru. ‚‚Covid mě zlikvidoval a nájem se stále zvyšoval. Nešlo to dál,“ přiznal Aubrecht, že je mu to strašně líto a teď bude na známé adrese indická restaurace. Optimismus se ale z usměvavého sympaťáka nevytrácí a nemá problém pracovat rukama. „Baví mě vyrábět krásné věci,” svěřil herec, jenž se vrhl na výrobu designovek ze švestkového dřeva a železa. Stanislav se tak rozhodně neztratí, a i když bychom v něm dnes kluka s květákem na hlavě hledali marně, navždy zůstane Jardou Pávkem z legendární komedie

Z talentovaného kudrnáče se stal podnikatel s občasnými rolemi
Zdroj článku