Přejít k hlavnímu obsahu

Křehká Jeskyňka z Básníků: Adriana Tarábková je stále půvabná, natáčení však rezolutně odmítá

Před neuvěřitelnými čtyřiceti letech okouzlovala Adriana Tarábková (57) nejen hlavního hrdinu filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Krásná blondýnka ale bohužel k velké lítostí mužských obdivovatelů v herectví dále nepokračovala. Naopak mediální zájem a zástupy fanoušků Slovenku děsily. Dnes je z filmové Jeskyňky stálé velmi pohledná žena, úspěšná podnikatelka a veškeré nabídky na natáčení s díky odmítá.

Do hledáčku lidí z filmové branže se Adriana dostala, když si coby studentka přivydělávala modelingem. Tarábkové krásná tvář se objevila v časopisu Dievča a křehký půvab neznámé slečny tehdy okouzlil režiséra Miloslava Luthera natolik, že ji nabídl roli. 

Jeskyňka se stala idolem všech mužů

Z Adriany se stala pyšná princezna v pohádce Král drozdí brada (1984), kde si zahrála s idolem Lukášem Vaculíkem. Svou roli zvádla Tarábková na jedničku. Navíc si všechny získala svou přátelskou, milou povahou a až éterickým vzhledem. Ještě téhož roku si ji vybral režisér Dušan Klein do svého dalšího dílu o slastech a strastech mladého medika Pavla Kříže alias Štěpána Šafránka. Role nesmělé Jeskyňky padla Adrianě jako ulitá a přes noc se stala idolem mužského snění. „Jsi modrá jako hladina, jsi řeka, která usíná, jsi jako nebe za úsvitu a věříš na lži ze soucitu…,” toužil nejeden z fanoušků odříkávat krásné blondýnce známé verše.

Herecký život Adrianě nevyhovoval

Přesto, že Adrianě náhlý zájem neděl dobře, chtěla pokračovat v herectví. Přihlásila se na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. K údivu všech ale u talentových zkoušek neuspěla. „Naštěstí. V tom roce jsem vyhrála herečku roka a novináři tvrdili, že o to vyjde za rok. Nepřihlásila jsem se. Uvědomila jsem si, že život herce je každodenní boj o příležitost, o uznání,” uvedla Adriana pro web Casprezeny.pluska.sk s tím, že miluje anonymitu, nemusí řešit, v čem jde venčit psa a naopak nikdo neřeší, jak vypadá po ránu a nenalíčená

Vendulka utěšitelka z Básníků si prošla peklem: Po brutálním útoku se Eva Jeníčková znovu postavila na nohy

Více jak třicet let žije Eva Jeníčková (58) za oceánem. Nezapomenutelná Vendulka utěšitelka ze série o Básnících si ale poslední roky prochází doslova peklem. Po napadení pitbully málem skončila na vozíčku. Nyní se konečně znovu postavila na nohy.
svetzeny.cz

Hlavní roli v seriálu Tarábková odmítla

Nakonec vystudovala ekonomický obor a příležitostné herectví o pár malých roličkách pověsila na hřebík. Střihla si ještě svou Jeskyňku v závěrečném díle o ‚‚Básnících” a pak se stáhla z očí veřejnosti. Neměla zapotřebí se stále dokola přiživovat na své nejslavnější postavě, jak je to bohužel běžné u vyhaslých hvězdiček jedné role. Před pár lety však Adriana dostala nabídku na hlavní roli ve slovenském seriálu. S díky odmítla, představa mediálního kolotoče jí až vyděsila. ‚‚V dnešní době by byl o hodně krutější než v minulosti," přiznala Tarábková, které i dnes čas od čas ješte přijde dopis vzpomínající na křehkou Jeskyňku. 

Šťastné manželství je recept na krásu

Stala se manželkou na plný úvazek a rodina je pro ni na prvním místě. Svého partnera Zdena Romana, vysoce postaveného funkcionáře SK Slovan Bratislava s nadšením doprovází na fotbalové zápasy, které se staly také její vášní. Adriana si tak vychutnává život plnými doušky. V poklidu si žije v luxusní vile, je zdatnou podnikatelkou v oblasti obalového materiálu a tři roky před šedesátkou vypadá neskutečně - prý za to může šťastné manželství. 

Půvabná Jeskyňka či princezna snad nestárne a je z ní stále krásná žena
Zdroj článku