Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězda filmu Báječná léta pod psa se rozčílila. Za film, který reprízují televize několikrát do roka, dostal zaplaceno jen jednou

Klasická výplata a dost! Jakub Wehrenberg (48) se rolí Kvida z filmu Báječná léta pod psa (1997) navždy zapsal do diváckých srdcí. Kdo by ale čekal, že díky četným reprízám dostává herec za svou postavu nějakou tu korunu navíc, je na omylu. Filmový vědátor tak pootevřel Pandořinu skříňku a hodlá zjistit, proč mu necinkají peníze na účtu.

Film patří k pokladům naší kinematografie a diváci ho milují. Herec by si tak za dvacet šest let od premiéry úspešného snímku přišel na pořádný balík. Bohužel, za reprízy se u nás neplatí… 


 

Nemusíte závidět

Nebo alespoň ne za jmenované dílo podle románu Michala Viewegha. „Pomalu se chystám na posed, ale jinak si připadám jako Helena Vondráčková s Krampolem. Byť se Báječná léta pod psa opakují asi třikrát do roka, nemám z toho ani korunu. Aspoň nemusíte závidět,“ přiznal Jakub na platformě Twitter v den, kdy na televizních obrazovkách jeho Kvido balil Jitku Ježkovou (44), jež hrála Jarušku. Samozřejmě se začaly ozývat hlasy, že je snad normální dostat za práci zaplaceno pouze jednou. ‚‚Podle autorského zákona nikoliv. Ale v pohodě,” uvedl Wehrenberg, jak to v herecké branži chodí.


 

Top filmové hlášky. Znáte všechny?

Znáte hlášky z vašich oblíbených filmů? Některé z českých i zahraničních filmů se do historie zapsaly především vtipnými větami, které mnohdy používáme i v našich životech. Tak schválně, kolik jich znáte?
svetzeny.cz

Zeptám se, proč tomu tak je

Přesto, že se Jakub už herectví příliš nevěnuje a sem tam si odskočí na divadelní prkna, rozhodl se celou situaci kolem vyplácení tantiémů za reprízy řešit. ‚‚Je to složitá problematika. Rozhodně ji však nechci sdílet formou nějaké zmínky v tisku. Beru můj profil na Twitteru jako platformu s jistou nadsázkou. V každém případě se na to ale Intergramu (nezávislá společnost výkonných umělců, pozn. red.) zeptám,“ řekl Wehrenberg webu Expres.cz. Jestli se mu podaří nějak domluvit, je ale ve hvězdách. Kdyby se mu například měla odměna vyplatit zpětně, to by se televize pořádně ‚‚zapotila”.


 

Pamela z Účastníků zájezdu po 16 letech: Blonďatá kráska je nepřehlédnutelná

Kdo by si nepamatoval úchvatnou Pamelu a film Účastníci zájezdu z roku 2006. Uplynulo dlouhých 16 let a herečka, která rozhodně nepobíhá z večírku na večírek a neplní titulní stránky bulváru, se ukázala po delší době ve společnosti. Poznali byste Jitku Kocurovou (43)?
svetzeny.cz

Co dělá dnes?

Po své nejslavnější roli se Jakub ještě objevil v seriálu Zdivočelá země a v menších rolích. Učarovala ho však opačná strana kamery a nyní sedí v režisérském křesle. Je jedním z režisérů nekonečného seriálu Ulice a pracuje na svých dalších projektech. Jeho hlas k nám také promlouvá pomocí dabingu, kterému se začal věnovat na začátku devadesátých let.  Každý den ho tak můžete například slyšet jako Sheldona Coopera ze seriálu Teorie velkého třesku. 


 

Jakub se příliš nezměnil. Přibyly jen šediny, jinak je za brýlemi pořád Kvido.
Zdroj článku