Přejít k hlavnímu obsahu

Drsná očista těla s nádechem smrti: Andrea Pomeje si prošla peklem během amazonského rituálu se žábou Kambo

Kůra žábou Kambo je očistný rituál, který pochází z tradiční medicíny amazonských indiánů. Andrea Pomeje (35) se k netradiční očistě chystala dlouho, ale to, co během léčby přišlo, nečekala ani v nejhorším snu. Dýdžejka si prošla doslova peklem balancujícím na hranici smrti.

Očistná praktika se vykonává pomocí jedovaté žáby Phyllomedusa bicolor, známé také jako žába Kambo. Ta se ale nezabijí, místo toho se jemně dráždí na zadních končetinách, kdy následně začne vylučovat jedovatý hlen. Ten se pak nanese na čerstvě vypálenou ránu na kůži a drsný rituál může začít. 

Na začátku byl velký strach

Jak Andrea přiznala, první termín, kdy se měla rituálu zúčastnit, zrušila. ‚‚Normálně jsem se po… A pak jsem měla dalších deset dní, kdy jsem ten svůj strach prodloužila,” svěřila se Andrea na sociálních sítích. Odvahu však nakonec našla a společně se snoubencem Petrem Plačkem (43) se pustili do neznámých vod brazilských indiánů. Samozřejmě pod dohledem kvalifikovaného terapeuta, který má s tímto rituálem zkušenosti. Kambo totiž není vhodný pro každého a může mít vážné dopady. 

Jed se získává ze žáby Kambo

Jed se získává ze žáby Kambo

Info ikona
Žába Kambo

Očista s nádechem smrti

Ozdravná procedura většinou vyvolává silné reakce a vedlejší účinky. ‚‚Kambo je o smrti! Když vám je aplikovaný jed ze žáby do vypálené rány, tak vaše tělo, u mě to bylo do minuty, si myslí, že umírá,” popsala vdova po herci a producentovi Jiřím Pomeje (†54) své bezprostřední pocity. ‚‚Potom přichází fáze, kdy se začne burcovat celý imunitní systém! Je vám strašně špatně! Otevírá se podvědomí a vy začnete zvracet a chápat, co konkrétně je to, co dáváme pryč,” prozradila dýdžejka, jak moc s jejím tělem jed zamával. To nejhorší ale mělo teprve přijít.


 

Mohlo by se vám líbit

Andrea Pomeje si prošla neuvěřitelnou proměnou vzhledu: Z obyčejné holky se stala snem mnoha mužů

Když se Andrea Pomeje (35) před lety seznámila se zesnulým hercem a producentem Jiřím Pomeje (†54) byla to taková obyčejná slečna, kterou byste na ulici asi přehlédli. Po hercově smrti ale dýdžejka rozjela sérii plastických operací a z nevýrazné ženy se proměnila v krásku, která ožívá ve snech mnoha mužů.
svetzeny.cz

Andrea zažila peklo

Žába Kambo je známá svými detoxikačními účinky na tělo a pomáhá vyčistit zvýšenou hladinu toxinů nebo parazitů v těle. A to samozřejmě nejde jen tak. ‚‚Spolu s imunitním systémem se obnovuje i ten nervový. Brní ruce, nohy, máte křeče, obličej nateklý a tělo neovladatelné. Ten proces je extrém,” uzavřela Andrea s tím, že je neskutečně vděčná za tento drsný prožitek a největší vystoupení z komfortní zóny za celý život.

Vědci a lékaři se na samotný proces nedívají s příliš velkým nadšením. Jsou skeptičtí vůči lidem, kteří se nechají dobrovolně otrávit a jejich tělo pak bojuje s toxiny. Podstoupili byste takový rituál nebo se přikláníte na stranu odborníků?


 

Zdroj článku