Přejít k hlavnímu obsahu

Prozkoumejte Dubaj, aniž byste museli vykrást banku

Info ikona
Snová Dubaj

Supermoderní metropole plná lákadel, rušných tržišť, luxusních nákupních center a sluncem zalitých pláží. Emirát, který prostě nemá limity. Jak dlouho už sníte, že se sem podívate? Přitom vám tahle exotická dovolená konto zruinovat nemusí, a přece na ní můžete zažít, vše co tahle pohádková lokalita nabízí. Díky následujícím tipům.

Stáhněte si slevovou aplikaci

Aplikace The Entertainer nabízí řadu nekonečných možností — od vstupů dva za jeden, nebo turistické balíčky, které zahrnují výhodné akce na jídlo a pití, hotely,nákupy, lázně a služby. Nezapomeňte proto důkladně prozkoumat její taje!

Jak se pohodlně pohybovat po Dubaji? Přece metrem!

Fungují tu dvě hlavní linky, které nabízejí víc než 90 kilometrů propletených tras. A nebojte, všude je čisto, jste přece v Dubaji!

Sleva (téměř) všude, kde si zamanete

Dubai Pass je předplacená karta, se kterou získáte zdarma přístup hned k 33 klíčovým atrakcím v okolí Dubaje. A teď už se můžeme vrhnout na konkrétní tipy, co v Dubaji musíte rozhodně zažít:

Prozkoumejte písky Orientu

Jste romantická duše? Pak pro vás máme specialitu — výlet za město (jehož možností si během pobytu ještě užijete dosyta). Vydejte se proto se svým milým nebo s rodinou prozkoumat krásy pouštní oázy v okolí jezer Al Qudra Lakes, které se rozkládají jen 30 minut od Dubaje jízdy autem. Kromě strhující podívané (oblast je prošpikovaná vzácnou faunou — najdete tu pouštní lišky, arabské oryxe, hus, labutě i kachny) si tu můžete rozložit třeba piknik při západu slunce. Určitě přitom zahlédnete nejednu velbloudí karavanu. 

Info ikona
Dubajská poušť

Když chcete poznat celý svět naráz

Londýnský Big Ben, šikmá věž v italské Pise, Egypt za dob faraonů nebo indický Taj Mahal. To všechno můžete navštívit během jediné výstavy v Global Village, kam se rozhodně vyplatí vyrazit s celou rodinou. Pro aktuální sezonu otevírá své brány 25. 10. 2022, a bude otevřená až do dubna 2023. Vstup na místo, ze kterého budete odcházet s pocitem, že jste právě procestovali celý svět (napříč časem), vás vyjde na 15 AED (4 USD).

Dubaj z ptačí perspektivy

Atrakce, která funguje už od roku 2018 a stala se jednou z nejznámějších na světě. To je Dubai Frame. Projdete se tu po mostě, který se tyčí do výšky 150 metrů, z nějž můžete mít dokonalý výhled na celou Dubaj, a přitom vám bude připadat, že sledujete fascinující obraz. Vstup vyjde na 50 AED (14 USD). Tak vzhůru do okázalých výšin!

Zázrak, za kterým hledej květinu

Dubai Miracle Garden, zahrada čítající 72 000 metrů čtverečních, nabízí fascinující pohled na kvetoucí květiny a jejich instalace přímo na jednotlivých expozicích. Ta, která je dokonce na seznamu Guinessovy knihy? Letadlo Airbus A380 superjumbo — vytvořené z květin! Vstupné na osobu stojí 55 AED (15 USD)

Info ikona
Miracle Garden

Tam, kde vám připraví nejlepší kebab na světě

Al Ustad Special Kebab. Tuhle adresu si rozhodně zapište, pokud holdujete kebabu. Na druhou stranu — právě tady dělají ty nejautentičtější perské speciality, takže s nevětší pravděpodobností zjistíte, že jste lepší kebab v životě nejedli! A ceny i velikosti porcí jsou přitom víc než chutné.

Jídlo a barevný výhled, které jsou dostupné pro všechny

Pokud máte hlad a nehodláte utratit za luxusní jídlo majlant, dejte si do hledáčku tržiště Time Out Market v Souk Al Bahar. Na jednom prostoru najdete hromadu místních šéfkuchařů. Kromě gurmánského zážitku se můžete navíc ukonejšit nezapomenutelným výhledem na Burdž Chalífa a Dubajskou fontánu. Nabídka jídla tu začíná na 30 AED (8 USD).

Prozkoumejte starou Dubaj

Máte slabost pro historii a nádech starých časů? I v Dubaji si přijdete na své, i když se to na první pohled nezdá. Stačí nastoupit do trolejbusu Heritage Express, který vás na tři hodiny vtáhne do atmosféry staré Dubaje. Místní průvodci vám celý zážitek doslova okoření! Cena jízdy začíná na 150 AED (40 USD) Že máte raději, když můžete všechno projít po vlastních nohou? Pak se prostě do víru Staré Dubaje vydejte pěšky. Své putování začněte v historické čtvrti Al Fahidi, muzeu kávy a zakončete ho na některém z typických tržisť. Spice a Gold Souks jsou vyhlášené kořeněné ráje. Na tradičním trhuTextile Souk zase objevíte záplavu nejrůznějších látek — od jemného hedvábí až po bavlnu. Kromě úžasných vjemů si z kteréhokoliv typického tržiště odnesete i suvenýr, jehož cenu si osobně usmlouváte!

Info ikona
Spice Souk

Kde se trendy a levně ubytovat

Rove hotely, to jsou místa, ve kterých vás ubytování nebude stát moc, a přitom zde dostanete potřebný servis — samoobslužné prádelny, 24hodinový supermarket nebo skříňky na zavazadla. A ještě dýchají zvláštní kulturní atmosférou. Další tip? 48patrový Avani Palm View Dubai Hotel & Suites se nachází v jedné z nejoblíbenějších lokalit — už jen díky své poloze, protože jste kousek od pláže a zároveň ve městě. Al Seef Heritage Hotel Dubai je zase skvělé místo pro lidi, kteří chtějí bydlet u romantické zátoky, a přitom hodlají prozkoumat každou část centra rušné Dubaje. Pro inspiraci doporučujeme také navštívit stránky Poznejte Dubaj. Tak příjemný (a hlavně cenově dostupný) pobyt!

Info ikona
Reve Hotel
Měření