Přejít k hlavnímu obsahu

Hubneme zdravě aneb všichni víme, co dělat a nedělat, ale přesto čekáme na zázračné pomocníky

Info ikona
hubnutí

Těžko se to vysvětluje, a ještě hůř chápe. Drtivá většina z nás ví, co je třeba dělat, abychom zdravě a kvalitně zhubli, málokdo už je ale ochotný pro to něco udělat. Jak začít? To vám poradí výživový poradce a fitness trenér Michal Šetina.

Ročně přečteme desítky článků o tom, jak zaručeně zhubnout. Vytrvale sledujeme profily na sociálních sítích, kde ženy či muži hubnou a nemůžeme věřit vlastním očím. Přitom "zaručený" recept na hubnutí je jednoduchý a jasný. 

Hledat nejrychlejší řešení není dobré řešení

"Upřímně to sám nechápu. Ale lidé jednoduše hledají to nejrychlejší a nejpohodlnější řešení. Mám klienty, kteří se mnou probírají stravu od A do Z, řešíme opravdu všechno. Pak si přečtou o "super" dietě, kdy jíte pouze polévky a stejně přijdou a zkusí se mě zeptat, zda by to pro hubnutí nebylo lepší," popisuje výživový poradce Michal Šetina. 

Jídelníček na tento týden, který zvládne připravit každý a kila půjdou dolů raz, dva!

svetzeny.cz

"Být zdravě fit není nijak složité"

Budete se asi smát, když budete číst o tom, co ostatní vymýšlí za vychytávky jak zhubnout, ovšem každý z nás se minimálně jednou nadchl nad "zázračnou dietou". "Já bych upřímně řekl, že jde čistě o lenost. Být zdravě fit není nijak složité. Vyvážené strava a pohyb. Všichni vědí, že stačí kuřecí maso, zelenina a rýže, vajíčka a tak dále. Vynechat rychlé sacharidy... Hledat jiné řešení je jednoduše zbytečné," vysvětluje fitness trenér. 

Hubnutí: Jediný mýtus o hubnutí zničí celou vaši dietu. Výživový poradce vám prozradí největší chybu

svetzeny.cz

Jak tedy efektivně zhubnout?

"Je to tak jednoduché, až tomu snad lidé nechtějí věřit. Všem klientům doporučuji jednu věc: všeho s mírou! Začít se pravidelně hýbat, ubírat nezdravé jídlo a přidávat to zdravé. Trénovat svou vůli a postupně ji zocelovat. Nedělat změny ze dne na den o sto procent. To je téměř jisté, že člověk nevydrží!"