Přejít k hlavnímu obsahu

Celulitida: Mýty o kráse, které vám rozhodně nepomohou s pomerančovou kůží

Většina žen jednoduše trpí celulitidou. Jaké jsou nejčastější tipy, jak se zbavit pomerančové kůže a co je na nich pravdy? Na to se podíváme společně se Světem ženy.

Známe ji velmi dobře na nohou, hýždích, ale někdy také na břiše a pažích. Malé ďolíčky, které jsme se naučily nesnášet, jsou neškodné, ale pobláznily ne jednu z nás. Celulitida je vadou krásy od 70. let - i když postihuje většinou žen a ty si neuvědomují, že pomerančová kůže je zcela normální. Proto se v průběhu času objevilo slovo mnoha metod k posílení slabé pojivové tkáně.

Cvičení ničí celulitidu

Rozpohybujte se, radí většina tutoriálů. Je to jedno z nejlepších ošetření, ale samotné cvičení nenechá vaši celulitidu zmizet. Silné svalové tkáně pod hrudkovitými oblastmi mohou vypadat rovnoměrněji, ale celulitida nezmizí. Vyzkoušejte třídílný plán: zdravá strava, rychlé kardio cvičení jako běh nebo rychlá chůze a pohyby, které posilují vaše svaly. To je trojkombinace, která by mohla fungovat.
 

Více vlákniny, méně celulitidy

Tady se shodnou snad všichni. Pokud budete konzumovat více potravin, které obsahují vysoké množství vlákniny – syrová zelenina, ovoce nebo celozrné výrobky, vaše celulitida začne postupně mizet. Vyhněte se naopak sacharidům, které jsou v cukrovinkách nebo nealkoholických nápojích.

Zhubněte a celulitida bude pryč

Tohle určitě není pravda! Hubená nebo baculatá, můžete mít celulitidu. Ale váha navíc ji často zviditelňuje. Pokud máte nadváhu nebo pár kil navíc, nejlepším prostředkem je shodit pár kilogramů. Pokuste se však hubnout pomalu - jo-jo efekt může celulitidu ještě zhoršit.

Cigaretka na dva tahy

Každý obláček ovlivňuje prokrvení pokožky. Stává se tenčí a celulitida jen „kvete“. Díky tomu je celulitida na pažích, stehnech a spodní části viditelnější.

Masírujte „důlkovou zónu“

Každý den si udělejte několik minut navíc, abyste těmto místům zajistili pečlivou masáž. Zkuste to ve sprše. Masáž zlepšuje průtok krve a zbavuje se přebytečné tekutiny, což může na chvíli „ztlumit“ důlky, ovšem ne trvale.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Trápí vás nevzhledná celulitida? Zbavte se jí prostřednictvím těchto triků

Hezké slunečné a teplé počasí se blíží a vás trápí nevzhledná pomerančová kůže neboli celulitida, kvůli které se ostýcháte obléci do kraťasů a sukní? Nezoufejte. Svou pokožku můžete vyhladit i bez velké námahy. Vyzkoušejte pár ověřených triků, které vás celulitidy zbaví jednou pro vždy. Získejte znovu hladkou pokožku a ztracené sebevědomí s našimi tipy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Jak vysoká je vaše emoční inteligence? 7 znaků, které vám pomohou to zjistit

Znáte pojem emoční inteligence? Ta totiž ovlivňuje nejen to, jak jednáte s lidmi, řešíte problémy a rozhodujete se, ale i jak přistupujete k životu.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

10 vět, které by neměly říkat ženy nad 40 let. Vyhněte se jim a změní se vám život

I když ho za sebou máte 40. narozeniny, podle odborníků byste měly vynechat tato tvrzení, protože škodí vaší psychice. Vyhněte se těmto větám a změní se vám život.
svetzeny.cz