Přejít k hlavnímu obsahu

Profesor kvantové fyziky Jan Rak: Věci v životě se nedějí náhodou, svou realitu si vytváříme našimi myšlenkami

Placeholder image

Profesor kvantové fyziky Jan Rak je jeden z mála, který zkoumá souvislost kvantové fyziky se spiritualitou. Tvrdí, že naše myšlenky se promítají do naší reality, kterou žijeme. O tom, jak bychom měli o věcech přemýšlet, co nás posouvá dál, a na co raději nemyslet, prmluvil ve dvou nedávno publikovaných rozhovorech.

Prof. Jan Rak

Profesor kvantové fyziky Jan Rak se dlouhodobě zabývá propojením spirituality s kvantovou fyzikou. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a po získání doktorátu působil jako vědec v mnoha zemích světa, mimo jiné ve švýcarském CERNu. Věří v to, že náš způsob myšlení a vyjadřování se promítá do reality, tj. kvalita našeho myšlení rozhoduje o kvalitě našeho života.

 

Realitu si vytváříme našimi myšlenkami

Dle profesora Raka klíčovou roli v chápání reality hraje vědomí. Pokládá si otázku, zda existuje něco jako objektivní realita, jelikož každý subjekt na svět nahlíží skrze svou optiku, z čehož se dle něj vytváří metafyzický pohled jednotlivce. Profesor Jan Rak je přesvědčen, že si realitu vytváříme sami za pomoci našich myšlenek. „Každý si tvoří realitu svým myšlením, nebo spíš tím, na co upíná pozornost,“ řekl v interview pro Rozhovory duší. Dle něj je velmi důležité si tzv. „zvědomovat“ svůj život, tj. naučit se pracovat s našimi myšlenkami a pochopit, že se nám věci nedějí náhodou, ale že si je do života přitahujeme svými představami.

Dějí se vám v životě špatné věci? Možná máte karmický dluh z minulého života. Zjistěte svůj podle data narození

svetzeny.cz

Vše, co vám realita přinese, vás posune dál

Profesor Rak je přesvědčen, že se nic neděje náhodou, a i když nám osud přichystá těžké zkoušky, tak jsou tu od toho, aby nás něco naučily, posunuly nás dál. Dle jeho slov nám vždy realita přináší to dobré, i když se to tak v daný moment nemusí zdát. Profesor Rak má za to, že je velmi důležitý váš úhel pohledu a postoj k životním situacím. „Existuje nekonečně mnoho pohledů. Naše společnost má tendenci dívat se na to z toho pohledu vědeckého. Realita nemusí být nutně matematicky konstruovatelná, spíše se jedná o dynamickou hru sil,“ uvedl v rozhovoru pro Rozhovory duší. Inspiraci, jak k životu přistupovat, bychom si měli prý vzít od dětí. Ty se totiž dovedou radovat i z maličkostí a mnohem méně se věcmi stresují.

Jak se zbavit strachu v dnešní době? V rozhovoru pro Cesty k sobě se prof. Jan Rak rozpovídal o našem mentálním nastavení v době pandemie. Jeho názor je ten, že je samozřejmě pochopitelné, že někteří lidé mají z onemocnění strach. Avšak doporučuje změnit své myšlení, nenechat negativní myšlenky, aby se dokola cyklily v naší mysli. Pokud máte v současné době úzkostné stavy, doporučuje zapojit představivost a myslet pozitivně, například si vizualizovat, že už brzy dostanete vakcínu, nebo že bude vyvinut nový účinný lék. „Možná nás to chce naučit to, že my nejsme oběti toho, co se tam venku děje. Možná jsme my ti největší tvůrci“, řekl v interview. Tvrdí, že je důležité se zaměřit na to, co pro sebe mohu udělat dobrého, například se mohu snažit posílit svou imunitu, shodím pár kilo, začnu pravidelně sportovat, namísto toho, abych si dokola v hlavě přehrával černé scénáře a zůstal pasivní.

Celý rozhovor s prof. Janem Rakem si můžete poslechnout zde:

Superschopnost dle znamení zvěrokruhu: Blíženci ovládají telepatii, Panny umí léčit

svetzeny.cz

Horoskop: Tato znamení horoskopu jsou neuvěřitelně všestranná. Patříte sem i vy?

svetzeny.cz