Přejít k hlavnímu obsahu

7 důvodů, proč milujeme podzim

Podzim je často nespravedlivě spojován se špatným počasím a depresivní náladou. Ačkoli je chladněji a dříve bývá tma, máme pro vás dost dobrých důvodů, proč i podzim bude patřit mezi vaše oblíbené období.

1. Zůstaňte v posteli bez výčitek

V létě běháme neustále venku, užíváme si sluníčko a teplo, do noci sedáváme s drinkem na terase či u vody, zkrátka nás nic nedrží doma. Zklidnění přichází na podzim, kdy se začínáme zachumlávat do svetrů, v kavárnách prosíme o grog nebo svařák a doma za oknem z postele sledujeme, jak hezky prší. Navíc vás v tomhle počasí vůbec nebude mrzet, pokud v té posteli prolenošíte celý den.

2. Další knížku, prosím

Přichází to správné počasí pro deku, čaj a knížku. Konečně si uděláte čas na všechny nepřečtené poklady na nočním stolku a strávíte hodiny úplně v jiném světě. Jen přiznejte, kdy naposled jste to udělali?

3. Vylepšujeme bydlení

Trávíte teď více chvil doma, tak je načase pustit se do zvelebování svého domova. Proberte skříně, vyhažte, co nepoužíváte, vymalujte, kupte novou lampu... Uvidíte, že tyto malé změny promění a zpříjemní vaše podzimní dny.

4. Pozvěte přátele domů

Až projde váš dům či byt proměnou, pozvěte na návštěvu kamarády a pochlubte se. Zároveň si společně můžete udělat filmový večer, zahrát si společenské hry nebo třeba společně zkusit uvařit exotická jídla.

5. Dýně jsou všude

Během podzimních měsíců se supermarkety a naše domovy promění v dýňový ráj. Ať už si dáte dýňovou polévku, uděláte dýňový kompot nebo dýni zapečete v troubě, s touto zeleninou přichází ta skutečná podzimní nálada. Hlavně nezapomeňte na naše oblíbené dýňové latte. Zkuste náš recept! 

6. Znovu do kina

Co dělat, když je venku chladno a prší? Jít do kina! Co je lepšího než sedět vedle partnera a tulit se k němu při romantickém filmu nebo nějaké střílečce, či si s kamarády dát popcorn a u komedie procvičit obličejové svaly?

7. Dlouhé procházky

Sluníčko stále svítí, stromy jsou zbarvené do všech možných odstínů žluté a červené a vy si vykračujete přírodou! Vytáhněte kabát, zamotejte se do šály a ještě si na poslední chvíli doplňte vitamin D a dobrou náladu.