Přejít k hlavnímu obsahu

Zachyťte dokonalé snímky letní hvězdné oblohy s telefonem v ruce

Info ikona
Žena se smartphonem

Dlouhé letní večery přímo vybízejí k romantickým procházkám, které mohou skončit také pozorováním hvězdné oblohy. Pokud jste vždy obdivovali práci profesionálních fotografů při focení nočního nebe v celé jeho kráse, máme pro vás typ na dokonalý fotomobil, se kterým dokážete podobné záběry pořídit také.

Se smartphonem vivo X90 Pro propadnete kouzlu astrofotografie. Díky tomuto výjimečnému telefonu můžete pořídit působivé snímky pohybu hvězd, fotky měsíce v úplňku nebo padajícího meteorického roje. Podmanivé noční snímky zachytíte i při focení městské architektury s večerním nasvícením nebo při procházce po pláži. vivo X90 Pro totiž boří zažitý mýtus o nekvalitních nočních fotkách pořízených mobilem a posouvá tuto kategorii na zcela novou úroveň.  

Focení v noci? Dnes už ano! 

Díky technologickým vychytávkám jako jsou větší obrazové snímače, vysoce kvalitní optika a pokročilé algoritmy zpracování obrazu řízené umělou inteligencí máme dnes mnohem více možností pořídit úžasné snímky v náročných světelných podmínkách. Nedostatek světla byl pro fotoaparáty chytrých telefonů vždy problém. Vysoký kontrast mezi stíny a světlem na fotkách často vedl k podexponovaným snímkům, které postrádaly detaily, strukturu a správně vyladěný kontrast. Typickým nešvarem těchto snímků byla také vysoká zrnitost, která kazí celkový dojem z pořízeného záběru.  

Profesionální fotograf Gabriel Santos radí, že pro vylepšení tohoto efektu je třeba použít delší expoziční čas a zachovat co nejnižší hodnoty ISO, aby se minimalizoval šum. Smartphony ale v minulosti přinášely jen omezené možnosti nastavení hodnot ISO a dalších parametrů, což je jeden z důvodů proč předcházející generace telefonů nepřinášely tak dobré výsledky.  

Smartphone vivo X90 Pro ale přináší bohaté možnosti nastavení fotoaparátu, se kterými získáte vždy perfektní záběr. K dispozici máte osm speciálních funkcí pro slabé osvětlení, které jsou navrženy tak, aby vám umožnily zachytit večerní nebo noční momentky. Za zmínku rozhodně stojí režim Handheld Astro, se kterým můžete pořídit perfektní snímek noční oblohy jen s telefonem v ruce. Pro focení měsíce pak slouží funkce Super Moon, se kterou zachytíte příští úplněk v lepší kvalitě než kdy dřív. Milovníky natáčení videí zase potěší funkce nočního videa s rozlišením 4K Ultra-Sensing, se kterou vám po západu slunce neunikne jediný okamžik.  

Výkon připravený na cokoliv 

vivo X90 Pro ale není pouze výjimečný fotomobil. Díky dvěma zabudovaným procesorům, podmanivému 6,78palcovému OLED displeji se sníženou produkcí modrého světla a vylepšenému systému chlazení je tento chytrý telefon ideálním partnerem pro aktivní životní styl i chvíle klidného odpočinku. To vše bez starostí o nedostatek energie. V režimu rychlého nabíjení totiž zvládnete nabít baterii na 50 % kapacity již za 8 minut a 10 sekund! O moc pomalejší není ani vyvážený režim pro každodenní nabíjení, který dokáže baterii zcela nabít za pouhých 29 minut.  

Více informací o tomto zařízení najdete na webové stránce www.vivo.com nebo na Instagramu vivo_czech

Měření