Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavný kvíz: WC, SRPŠ nebo QR. Víte, co znamenají zkratky, které denně používáte?

Narážíme na ně denně a víme a nad jejich významem ani nepřemýšlíme. Víme, co nám chtějí říct a řídíme se jimi, aniž bychom často věděli, co se ze písmenky skrývá. Přemýšlíte někdy nad tím, kam vlastně jdete, když se vydáte na WC? Ověřte si své znalosti v našem kvízu!

Zkratky nám usnadňují život čím dál víc. Dnešní mládež už je schopná říct pomocí zkratek celé věty a dospělý se často zamýšlí, v jakých kódech to ty děti vlastně mluví. Nicméně i my dospělí používáme zkratky v běžném denním provozu, aniž bychom si to kolikrát uvědomovali, a často bychom bez nich byli bezradní.

Často přesně víme, co chceme konkrétní zkratkou říct, nebo co označuje, někdy ale vlastně ani netušíme, jaká slova jsou za konkrétními písmeny. Nikdy jsme to neřešili a zkratky jsme do naší řeči přejali automaticky. Co se nad nimi ale zamyslet? Vyzkoušejte si v našem kvízu, jestli jste schopní určit, jaká slovní spojení jsou ve zkratkách ukrytá!

Kvíz: Uspějete v testu zaměřeném na české vynálezy? Vyzkoušejte si svoje znalosti a paměť

Zlaté české ručičky, říká se o nás v zahraničí. Česká schopnost něco vyrobit, vymyslet nebo opravit neobvyklým, improvizovaným, ale účinným způsobem je vyhlášená. Stejně jako některé vynálezy, které se rozšířily do celého světa. U mnohých předmětů byste možná nehádali, že vznikli u nás.
svetzeny.cz
Zdroj článku