Přejít k hlavnímu obsahu

KVÍZ: Jak dobře si pamatujete kultovní seriál 30 případů majora Zemana? 10 bodů dosáhnou jen opravdoví znalci

Info ikona
30 případů majora Zemana

Seriál 30 případů majora Zemana je jedním z nejznámějších a nejkontroverznějších českých televizních pořadů. Jak dobře si pamatujete na jeho děj a postavy? Otestujte své znalosti v našem kvízu!

Seriál 30 případů majora Zemana vypráví o životě a práci majora Zemana, který se věnuje řešení různých zločinů v letech 1945 až 1973. Seriál byl natočen v letech 1974-1979 pod záštitou Ústřední redakce armády, bezpečnosti a brannosti Československé televize. Režie se ujal Jiří Sequens. Hlavní roli ztvárnil Vladimír Brabec jako Jan Zeman, příslušník SNB, který se v seriálu postupně vyšplhá z civilního zaměstnance na šéfa pražské kriminálky.

Vznik seriálu 30 případů majora Zemana

Seriál vznikl v době normalizace jako oslava 30 let SNB. Na jeho natáčení spolupracovalo i Federální ministerstvo vnitra prostřednictvím Tiskového odboru. Seriál záměrně zkresloval nebo měnil některé historické skutečnosti, aby podpořil komunistickou ideologii. I když se některé díly seriálu opíraly o reálné události a fakta, jejich celkový smysl a poselství byly v souladu s dobou a cílem jeho vzniku. Proto je seriál považován za propagandistický.

Ať už máte jakýkoli názor na tento retro seriál, určitě si vzpomínáte na některé jeho scény a postavy. Jak pozorně jste ho sledovali? Zkuste si náš kvíz a zjistěte to.
 

KVÍZ: Jak dobře znáte hlavní postavy legendárních českých seriálů?

svetzeny.cz

Zdroj článku