Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Hliník se odstěhoval do Humpolce aneb jak dobře znáte oblíbenou komedii Marečku, podejte mi pero?

Každoročně vznikají desítky filmů, ovšem jen některé z nich nám opravdu utkví v paměti. Mezi nezapomenutelné filmové snímky se bezpochyby řadí i oblíbená československá komedie Marečku, podejte mi pero! a ačkoliv pochází tento film z roku 1976, v pamětech nás všech rezonuje dodnes. Otestujte se v zábavném kvízu a zjistěte, kolik si toho z léto legendární komedie pamatujete vy.

Marečku, podejte mi pero! jako nezapomenutelná komediální legenda

Československá filmová komedie režiséra Oldřicha Lipského vznikla v roce 1976 podle scénáře Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Jedná se o jejich druhou spolupráci po neméně úspěšné komedii s názvem “Jáchyme, hoď ho do stroje!” z roku 1974. “Marečku, podejte mi pero!” se stal kultovním trhákem, u kterého se dodnes popadá za břicho každý, kdo se na film podívá. A čím to je, že se stal tento snímek tak legendárním?

Děj zavede diváka do života Jiřího Kroupy, mistra v továrně na zemědělské stroje, jenž je kvůli potřebě vyšší kvalifikace donucen zasednout zpět do školní lavice v rámci večerní průmyslovky. Spolu s ním ale do večerní školy dochází i další studenti, kteří tvoří velmi zajímavý a pestrý kolektiv. Kdo by si nepamatoval na šplhouna Hujera, koketní paní Týfovou, rošťáky Tučka s Šlajsem, ospalce Dudka nebo věčného zmatkáře Plhu? Zábavná a velmi specifická část scénáře tkví v tom, že i přes to, že se jedná o lidi ve středním věku, svým chováním připomínají spíše děti na základní škole. Opisování, žalování a lhaní o tom, že nedostali domácí úkol, je na denním pořádku. Nejen, že jsou tyto postavy ve filmu legendární, neméně vtipní jsou i učitelé, kteří mají výuku na starost. Ti jsou nuceni prožít během školního roku strastiplné hodiny výuky s řadou obtíží. Diváci si tento kultovní film zamilovali hned, jak vyšel. A dodnes ho milují nejen ti, kteří si živě pamatují jeho premiéru, ale také mladší generace filmových nadšenců.

 

Kvíz: Poznáte oblíbené televizní seriály z 80. a 90. let pouze podle fotografie? Testem by měl bez chyby projít téměř každý

Přelom osmdesátých a devadesátých let přinesl celou řadu televizních seriálů, které byly tak populární, že se dočkaly mnoha pokračování. Dodnes na ně většina z nás ráda vzpomíná. Vraťte se s námi trochu nostalgicky do této jedinečné éry. Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Poznáte oblíbené seriály z tohoto období pouze na základě fotografií? Měla by to být pro vás hračka.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Otestujte svou paměť a zavzpomínejte na kultovní snímek “Marečku, podejte mi pero!”. Pokud odpovíte na všechny otázky správně, jste opravdový filmový mistr!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku