Přejít k hlavnímu obsahu

Podle těchto znamení poznáte, že chce být pouze kamarád

Máte nejlepšího kamaráda, s kterým si dokážete představit něco víc? On ale možná ne. Tyto náznaky vám napoví, jak to s vámi zamýšlí.

Můžou být muži a ženy pouze přáteli bez žádného dalšího podtextu?

To je věčná otázka, stejně jako vejce a slepice. Každý nechť si odpoví sám. Faktem ale je, že mezi dvěma lidmi často dochází k nedorozuměním, protože není jasné, zda oba očekávají totéž – čisté přátelství.

Jak vám ukazuje, že mu jde pouze o přátelství a nejde o zamilovanost?

Pokud si nejste jisti, věnujte pozornost níže uvedeným bodům. Třeba dokáží rozšifrovat vaši nezodpovězenou otázku.

Vždy je vše na vás

Krásné společné aktivity vytváří vzpomínky, kdy lehko zapomeneme, kdo to celé inicioval. Popřemýšlejte, zda není vše jen z vaší hlavy a on se jednoduše jen tak neveze s vámi. Zkuste se chvíli odmlčet a uvidíte, co vymyslí, a s jakým nápadem přijde. Pokud se po něm slehne zem, odpověď na svoji otázku už tušíte víc než dobře.

Nejste nikdy sami

Jistým znamením, že si s vámi nedokáže představit víc než přátelství, je čas strávený osamotě. Pokud na každý váš sraz nebo společnou aktivitu zve další své kamarádky a kamarádky, bere vás do jednoduše jako součást party – nic víc.

Většinou píšete sami sobě

Přátelství obvykle funguje dobře i na dálku. Pokud spolu máte pravidelný kontakt prostřednictvím WhatsApppu nebo jiných sociálních sítí, ale on neprojevuje touhu trávit s vámi čas a osobně vás vidět, je jasno. Rozhodně to není dobré znamení.

Mluví o jiných ženách

Kdyby měl o vás zájem, který by přesahoval vaše přátelství, byla byste žena, která by získala jeho 100 % pozornost. Pokud ale během vaší přítomnosti neustále žvaní o jiných ženách, o kterých sexuálně fantazíruje, vědomě či nevědomě dává najevo, že o vás nemá zájem.

Setkávání pouze na veřejných místech

Když navrhuje společnou aktivitu, vždy se jedná o věci, které probíhají na veřejnosti – koncerty, kino, večeře v dobré restauraci nebo posezení na náplavce. Pokud by se o vás vážně zajímal, raději navrhne něco, kde budete osamotě jako je šlapadlo, společné vaření nebo sledování filmu v pohodlí domova.

Udržuje si odstup

Každý, kdo je přitahován k jiné osobě, doslova prahne po každém doteku nebo blízké přítomnosti. Pozorně se podívejte! Cítí se nepříjemně, když vás má obejmout, nebo když s vámi sdílí loketní opěrku v kině? Ve skupině lidí si nesedá vedle vás? Už je těžko jde lépe vyjádřit, že být blízko vás pro něj není prioritou.

Žádná snaha

Pokud jste se do někoho zamilovali, jste připraveni vynaložit obrovské úsilí, abyste zjistili, že je tato osoba v pořádku, že má vše, co potřebuje, aby byla šťastná. Samozřejmostí je snaha tomu druhému vyjít maximálně vstříc – například, že jdeme na film, který nás až tak nezajímá. Prezentujeme se z té „lepší“ stránky a chceme vypadat dokonale. Pokud se váš nejlepší kamarád ani trochu nesnaží a nezajímá, zřejmě žádné postranní úmysly nemá.

Říká vám „kamarádka“

Pokud si netroufáte zeptat se, co pro něj znamenáte, zkuste tento trik. Jděte do společnosti, kde vás bude muset představit. Kromě jména je slušností uvést i pozici, kterou v jeho životě zastáváte. Pokud vás představí pouze jako „kamarádku“, pak to tak platí!