3 způsoby, jak posílit váš vztah

Znáte pravidlo 5:1? Pokud chcete partnerovi říct jednu výtku, měli byste předtím vyslovit pět pochval. To je prý záruka šťastných dlouhodobých vztahů. Svět ženy vám přináší tři rady, které váš vztak nakopnou správným směrem.

1. Vzpomínejte
Studie prokazují, že páry, které tráví společné chvíle vzpomínáním na milost, jsou šťastnější a mají i kvalitnější intimní život. Popovídejte si, jak jste se poznali, jaké jste tenkrát měli jeden z druhého pocity. Zalovte v paměti - první rande, první sex nebo vaše trapasy během schůzek. Zahrajte si hru “vzpomínám, když” a uvidíte, kolik dávných vzpomínek vás rozesměje.

2. Poslouchejte
Nejen sebe navzájem, ale i muziku. Výzkumy ukázaly, že mladí dospělí, kteří vyrůstali v rodinách, kde se společně poslouchala muzika, sdílejí vzájemně pevnější rodinné vazby. Důvod? Hudba vzbuzuje empatii a navazuje synchronicitu mezi lidmi a podporuje emoční spojení.

3. Nešetřete komplimenty
Vědci z Californské univerzity nechali určené jednotlivce vzpomenout si na komplimenty od svých drahých poloviček. Ať se jedná o chválu povahy či úspěchů a skutků, dvojice potvrdily, že po vyřčených komplimentech se cítily ve vztahu spokojenější a především měli zvýšenou touhu poíslit pouto mezi sebou. 

@svetzeny