Přejít k hlavnímu obsahu

Největší narcisté podle zvěrokruhu. Máte někoho takového ve svém okolí? Raději utečte

Narcisté se zdají na první pohled jako vřelí a okouzlující jedinci, kteří umí velmi dobře komunikovat. Druhé si tak velmi snadno omotají okolo prstu. Pod touto fasádou se však skrývají lidé, kteří touží po pozornosti a sebe sami dávají na první místo. Umí udělat prakticky cokoliv, jen aby si získali pozornost a obdiv druhých. Která znamení zvěrokruhu mají takové sklony? A proč si na ně dávat pozor?

Poznáte člověka se sklony k narcismu nebo rovnou narcistu? Obvykle je to ten, který má extrémně vysoké sebevědomí, které však jen hraje před lidmi. Sám v sobě se necítí vůbec tak jedinečný, spíš pochybuje a maskuje strach. Bere sebe jako někoho výjimečného, kterému náleží pozornost všech okolo. Sebe klade na první místo a lidé okolo něj jsou až na těch dalších příčkách. Která znamení zvěrokruhu mají narcistické sklony?

Býk (21.4. až 21.5.)

Mají tendenci věřit, že si zaslouží něco speciálního, protože jsou přeci ti nejlepší na světě. Myslí si, že nejsou jako ostatní, ale výjimeční, proto by k nim mělo být takto přistupováno. Jsou hodni všeho dobra, které na světě je, protože všechno, co dělají, je pro jejich vlastní dobro. Chybí jim tak trochu empatie, protože druzí lidé nejsou tak jedineční, jak oni. Neradi se vciťují do druhých a přemýšlejí o někom jiném než o sobě. Berani mohou být narcisté tyrani, protože chtějí vždy jít vlastní cestou. Jsou manipulátoři, povrchní a zajímají se o materiální věci, duchovní stránka jde spíše mimo ně.

Lev (23.7. až 22.8.)

Vládne mu Slunce, které se točí kolem Země. A metaforicky řečeno, Lvi touží po tom, aby se kolem nich také neustále někdo točil. Jsou přesvědčeni o své důležitosti a jedinečnosti. Nakažlivá sebedůvěra, kterou Lvi mají může druhé okouzlit, ale jen na chvíli. Potřebují, aby je druzí milovali a obdivovali. Věří totiž, že jsou hodni lásky druhých lidí, protože kdo by nemilovat tak jedinečného člověka? Když se tak neděje, jejich ego je velmi zranění a Lvi to uvrhne do hluboké nejistoty, která pramení z jejich vlastních pochyb. Mohou být pomstychtiví, jen aby získali pocit zadostiučinění.

Narcismus: Chorobná zamilovanost do sebe sama, která může pramenit i z chyb ve výchově. Neděláte je náhodou také?

Narcistickou poruchou osobnosti trpí odhadem asi pět procent světové populace. Jsou to sebestřední jedinci, kteří zoufale touží po obdivu. K rozvoji této poruchy může přispět i výchova. Neděláte náhodou některou z chyb, která je živnou půdou pro rozvoj narcistické poruchy osobnosti?
svetzeny.cz

Štír (24.10. až 22.11.)

Je Štír ve vašem okolí raněn nebo zrazen druhými lidmi? Pak v sobě probudí toho pravého narcistu. Všechny další kroky udělá z pomsty, touží po odplatě a umí ji zasvětit celý život. Pokud jim zkřížíte plány, těšte se na to, co vymyslí. Umí být velmi rafinovaní. Pokud je však vše podle nich a necítí se v nebezpečí, jejich narcistické sklony jsou tolik vidět. Umí být velmi chladní, vypočítaví a násilní. Nechápou, že je špatné druhé využívat k vlastnímu prospěchu, jdou často úplně přes mrtvoly.

Vodnář (21.1. až 18.2.)

Vodnáři jsou nezávislý druh, který si zakládá na své vlastní jedinečnosti a soběstačnosti. Nechtějí pomoc od druhých, mají pocit, že vše na světě zvládnou sami. Jsou schopni si poradit v mnoha situacích, ale občas prostě pomoc potřebuje každý. Mohou mít pocit, že kdokoliv, kdo potřebuje pomoc, je nedostatečný, horší nebo slabý jedinec, který jich není hoden. Jsou objektivní, ale nikdy nebudou souhlasit s tím, když je nazvete narcisty. Myslí na své vlastní potřeby a přání. Chtějí získat u druhých pozornost a zájem a neváhají udělat cokoliv pro to.

Zdroj článku