Přejít k hlavnímu obsahu

Chyby, které dělá 99% vdaných žen: Muže to umí spolehlivě odradit. Neustálé stížnosti jsou jen špičkou ledovce

Vztahy jsou věčným tématem, které můžeme probírat z jedné strany na druhou. Muži jsou zkrátka z Marsu a ženy z Venuše. Ponechme teď stranou, co se obecně nelíbí ženám na mužích a pojďme se podívat na to, čím naopak muže spolehlivě otráví jejich drahé polovičky. Pokud jde o dlouhodobý problém, může to vést až k ochlazení a ohrožení vztahu. Jaké chyby dělají ženy ve vztazích nejčastěji?

Chyby žen v partnerských vztazích

Zdánlivé nevinné přešlapy nebo chyby mohou mít na vztahy vliv. “Jako párový terapeut po více než deset let vídám stejné chyby, které se opakují. Ve vztahu mohou způsobovat problémy,” popisuje ve svém článku pro psychologytoday.com Caitlin Cantorová, licencovaná párová psychoterapeutka. Podívejme se nyní na to, co často ve vztazích nedělají správně ženy. Mnohdy si vlastně ani neuvědomují, že si škodí. Jaké ch

yby to jsou?

Snaží se ve všem vyhovět

Ženy v sobě mívají zakódováno, že je potřeba partnera potěšit. Vyhovět mu a snažit se, aby byl za každou cenu spokojený. Během počáteční fáze vztahu ženy obvykle mají tendenci vyhovět partnerovi, přehlížet drobné problémy, doufat, že se vše změní a často ustupovat, aby byli všichni spokojení. Partner chce jet na dovolenou v zimě, ale vy toužíte po slunci a moři? Pojedete v zimě, aby byl spokojený. Po čase se může objevovat hořkost, zklamání a někde uvnitř i hluboce zakořeněný hněv, který bouchne. A partner? Ten může být velmi často v šoku a překvapen, protože ani vzdáleně netušil, co a proč se děje

Věci, které muži na ženách nesnášejí: Možná je děláte také a nevíte o tom

Snad každý člověk má nějaký ten zlozvyk nebo věc, kterou na sobě sami nemají rádi. Někdo si kouše nehty, jiný zase cvaká propiskou nebo vrže zuby. Je spousta zlozvyků a maličkostí, které vás na rodině, kamarádech nebo partnerovi štvou. Ženám u mužů vadí například poházené oblečení, ponožky všude, kam se podíváte nebo neustálé přepínání programů v televizi. Co vadí mužům na ženách?
svetzeny.cz

Ženy si vytvářejí si domněnky

Lidé si stále domýšlejí a vytvářejí domněnky, které se skutečností nemají nic společného. Stačí pohled, špatně formulovaná odpověď nebo jen delší doba, kdy partner neodpoví a ženy si v hlavě mohou vytvořit hotové scénáře, co se stalo, proč se tak stalo a co z toho všeho plyne. Místo toho, abyste se snažily vše vykomunikovat a probrat, raději se utápí v lítosti nebo se naštvou a partnera obviní z něčeho, co třeba vůbec neudělal. 

Vyhýbají se rozhovorům

Mnoho žen se někdy bojí jít s pravdou ven. Něco se jim nelíbí, nějraději by to i řekly, jenže pak to stejně neudělají. Bojí se reakce nebo prostě nechtějí dělat dusno. A tak doufají, že se to nějak samo změní, maxinálmě vyšlou občas nějaký nejasný signál. Jenže nikdo na světě (tedy samozřejmě ani muži) nemá 100 % telepatické schopnosti a do hlavy nikomu nevidí. Pak se může stát, že žena vybouchne a vyčte partnerovi všechno, co v ní dlouho doutnalo. A ten se pak diví a je překvapený, co se děje. 

Pět znamení, že vám partner není věrný, i když vás fyzicky nepodvádí

Být někomu věrný na všech frontách a nešlápnout vedle je jako chůze po tenkém ledu. Je to vlastnost, kterou mají jen někteří lidé. Existuje mnoho okamžiků, kdy nutkání podvádět překonává láskyplný a oddaný vztah. Čas od času můžete svůj vztah zpochybnit, pokud váš partner vykazuje známky nevěry, i když prakticky nepodváděl. A tak vám přinášíme několik jasných znamení, že váš manžel není vůči vám loajální, i když nepodvádí.
svetzeny.cz

Ženy bývají negativní

Špatnou náladu má tu a tam snad každý člověk. Někdy se to sejde a negativní emoce převládají. Máte pocit, že nic nemá smysl a to dobré už bylo. Když je to však celoživotní náplň žen, pak to může odradit mnoho lidí, nejen partnera. Ze začátku se bude snažit vám pomoci, rozptýlit vás nebo vyřešit to, co vás trápí. Když to však trvá dlouho, je to pro druhé vyčerpávající a to jak fyzicky, tak emocionálně. Časem to přestane bavit všechny a snaží se jít o dům dál.

Zdroj článku