Přejít k hlavnímu obsahu

Co nikdy nedávat do kapes: Některé předměty nosí vyloženě smůlu, telefon blízko srdce oslabuje emoce

Do kapes u kalhot či bundy toho zpravidla dáváme víc než jen kapesník. Obvykle se tam vejde ještě mobil, klíče, doklady nebo peněženka. Jsou to věci, které nezbytně potřebujete a chcete je mít po ruce. Ne všechny tyto drobnosti ale do kapes patří. Důvody? Jsou různé. Například podle etikety by vlastně v kapsách nemělo být nic. Nauka Feng Shui zase radí nenosit určité předměty, které nosí smůlu.

Co v kapsách nikdy nemít

Snad každý někdy při vytahování prádla z pračky zjistil, že omylem zapomněl vytáhnout papírový kapesníček, vzkaz, vizitku nebo papírové peníze. A ty samozřejmě v pračce a na prádle mohou zanechat neplechu. Někomu se povedlo vyprat například občanku, kreditní kartu nebo třeba i klíče. Co v kapsách nikdy nenosit a proč?

Ostré předměty do kapes nepatří

Začněme věcmi, které v kapsách mohou nadělat paseku a například vám také způsobit nepříjemné zranění. Možná si říkáte, že do kapes nic ostrého nedáváte, ale mohou to být například klíčenky, které mají ostré konce. Nepříjemné zranění může způsobit také zapalovač a jiné propriety.

Klíče v kapsách přitahují spory

O klíče se můžete nejenom zranit. Podle východní nauky Feng Shui ostré předměty a klíče v kapsách přitahují spory a neshody do vašeho života. Neúmyslně si tak do života vtahujete negativní energii, která může mít vliv na vše, co děláte. 

Ochranné amulety, které se vám snadno vejdou i do nejmenší kapsy: Chalcedon vám přinese harmonii, hematit pohlcuje negativní energii kolem nás

Ochranné amulety a talismany využívají lidé již celou řadu let. Mají za úkol chránit svého nositele a navíc mu přinášení řadu pozitivních vlastností. Některé přinášejí lásku, štěstí nebo pozitivní energii. Dokonce i ve starověku byly amulety využívány na ochranu. Mezi nejčastější amulety a talismany patří minerály a kameny, které v sobě mají ukrývat prastarou mocnou sílu. Můžete je nosit v podobě šperku nebo je mít uschované u sebe v kapse. Podívejte se na některé z nich, jaké mají jednotlivé minerály vlastnosti.
svetzeny.cz

Peněženka nebo hotovost do kapes nepatří

Doména mužů je zastrčit peněženku nebo hotovost do zadní kapsy kalhot. Máte je tak vždy po ruce, když potřebujete zaplatit a navíc, kde jinde ji nosit? Védská astrologie hodnotí nošení peněz v zadní kapse nepříznivě. Je to něco jako nerespektování financí a to může vést k finančním problémům. Peněženku můžete také docela jednoduše ztratit. 

Mobilní telefony do kapes také nedávejte

Telefon je pro mnohé z nás nezbytností a často doslova naší prodlouženou rukou. Nechce se vám telefon neustále vytahovat z kabelky či batohu? Pak ho zřejmě nosíte po kapsách u kalhot, bundy či kabátu. Takový telefon můžete snadno a neopatrnou manipulací zničit nebo jakkoliv poškodit. Védská astrologie radí nenosit telefon poblíž srdce. Srdeční čakra se totiž pojí s empatií a náklonností, což by mohlo mít nepříjemný dopad na vaše city a emocionální zdraví.

V kapsách nenoste těžké věci

Nacpat do kapes těžké věci není nejlepší nápad, protože se oblečení může jednoduše roztrhnout či poškodit. Navíc nevypadají vyboulené kapsy dvakrát hezky. Mnohem důležitější je ale fakt, že přetížené kapsy mohou podle védské astrologie narušovat energetickou rovnováhu ve vašem těle. Cítíte určité nepohodlí a neklid, což může negativně ovlivňovat energetické pole.

Zdroj článku