Přejít k hlavnímu obsahu

Jezevčík, nebo kokršpaněl? Zjistěte, jaké plemeno pejska vám je souzeno hvězdným horoskopem

Znamení zvěrokruhu ovlivňuje nejen naši povahu, ale také to, co nás baví a zajímá. Podobně je to i s výběrem domácího mazlíčka. Ačkoliv tomu možná nemusíte věřit, plemeno pejska vám může být souzeno vašim hvězdným horoskopem. Budete správní parťáci spíše s kokršpanělem nebo s pomeranianem? Hvězdy vám možná napoví

Říká se, že žádný člověk není stejný a stejně je tomu i u našich chlupatých mazlíčků. Povahu pejsků ovlivňuje správná výchova a ve velké míře také jejich plemeno. Právě proto není každý pes vhodný pro kohokoliv. Důležitý je totiž nejen charakter psa, ale i jeho páníčka. Jaký pes je pro vás vhodný podle horoskopu?

Vodnář

Vodnáři patří mezi vzdušná nespoutaná a přemýšlivá znamení. Podobně jako plemeno basenji, které pochází z Afriky. Původně se jednalo o lovecké plemeno. Později se ale pro svou přátelskou a energickou povahu stali oblíbenými společníky po celém světě. Podobně jako vodnáři jsou pejsci tohoto plemene tvrdohlaví, a proto bývá jejich výcvik trochu náročnější, to však povahově podobní a přizpůsobiví vodnáři hravě zvládnou. Dokáží si z psa tohoto plemene snadno vycvičit nepostradatelného společníka.

Ryby

Rybám, které bývají introvertní a citlivé, bude nejvíce vyhovovat psí plemeno s podobnou povahou, kterým je kokršpaněl. Podobně jako ryby od svých přátel, potřebují tito pejsci od svých páníčků velkou trpělivost a citlivý přístup. Jedině tak dokáží být spokojení. Pokud jste narození ve znamení ryb, je právě kokršpaněl pro vás tím pravým společníkem.

Beran

Berani bývají tvrdohlaví a rádi se ujímají vedení. Stejné vlastnosti mívá i německý ovčák, který udrží energické berany neustále v pohybu, a dokáže tak s berany dokonale držet krok. Navíc jsou němečtí ovčáci velmi inteligentními psy, kteří vás dobře ochrání a neodmítnou žádnou výzvu. Právě tyto vlastnosti německých ovčáků budou beranům zcela vyhovovat, proto budou své chlupaté mazlíčky brát s sebou na všechny své výpravy.

Mohlo by se vám líbit

Zasněný úplněk v Rybách: Přinese dobré zprávy, tvrdí astrologové

Zítra kolem druhé hodiny ranní nastane zasněný úplněk v Rybách. Dle astrologů nás čekají dobré zprávy. Jaké konkrétně to jsou a co rozhodně o tomto úplňku naplánovat? Také vám prozradíme, jak zářijový úplněk ovlivní vaše znamení.
svetzeny.cz

Býk

Býci mívají klidnou, poněkud praktickou a vyrovnanou povahu. Vhodným psím plemenem je tak pro ně Kavalír king Charles Španěl. Jedná se o psy s velmi mírnou povahou, navíc bývají svým majitelům podobně jako býk ve vztahu věrně oddaní. Kavalír je ideální plemeno pro rodinný život. Je společenský a poslušný. Parťáka vám bude s radostí dělat jak doma u dobré knihy, tak i na výletech v přírodě.

Blíženci

Blíženci jsou velmi přizpůsobivé, společenské a zvídavé znamení. Ideální volbou je pro ně proto plemeno, které si oblíbila i britská monarchie. Corgi jsou velmi učenliví a přátelští pejsci, kteří jsou, podobně jako blíženci, vždy rádi středem pozornosti. Kromě toho mají tito pejsci také výborný smysl pro humor a pustí se s vámi do všeho. Navíc ani péče o pejsky tohoto plemene není nijak náročná, takže se pro neposedné blížence skvěle hodí.

Rak

Citliví raci ocení plemeno, které jim bude oddané a podobně jako oni jim dokáže dávat dostatečně najevo své emoce. Právě pomeranian je ideálním rodinným psem, který bude rakům vyhovovat. Toto plemeno je rádo doma, není náročné na pohyb a ke svému majiteli bývá velmi loajální. Navíc pomeranianové nepotřebují ani žádný náročný výcvik, protože jsou poslušní od přírody, což je pro nenáročné raky více než ideální. Takže jediné, co po vás pomeranian bude pravidelně vyžadovat, je dostatek lásky a náklonosti.

Lev

Společenským lvům dělá dobře být středem pozornosti. Právě proto k sobě potřebují plemeno, které má podobnou povahu jako oni a nebudou se s ním nudit. Velmi podobné vlastnosti jako lvi mají jezevčíci, kteří jsou pro svou hravou a aktivní povahu velmi oblíbenou rasou. Jezevčíci si sice někdy dokáží vynucovat pozornost hlasitým štěkotem, ale přesto dokáží být poslušní a velice oddaní svému majiteli. Podobně jako lvi jsou jezevčíci také velmi odvážní a přizpůsobiví. Bez obav s nimi tedy můžete vyrazit téměř kamkoliv.

Panna

Panna patří mezi jedno z nejklidnějších znamení. Navíc lidé v tomto znamení oceňují, když má většina věcí svůj pevně daný řád. Dokonale se pro ně hodí čau-čau, plemeno, které je zpočátku k cizím lidem trochu nedůvěřivé, ale se svým majitelem si vytváří pevné a nerozdělitelné pouto. Právě těmito vlastnostmi je charakteristické i znamení panny, které rozhodně nemá v přízni každého, navíc mívá problémy s důvěrou. Pokud vás přesto pustí do svého života, měla by to být pro vás čest. Další výhodou čau-čau je, že tito psi nebývají hyperaktivní a nedožadují se vaší pozornosti, když potřebujete relaxovat. Co by mohlo klidným a nesmělým pannám vyhovovat více?

Mohlo by se vám líbit

Partnerské štěstí: Upravte si ložnici podle starého čínského učení, pomůže vám to zlepšet vztah nebo přitáhnout lásku

Učení feng shui vzniklo před šesti tisíci lety ve staré Číně a jeho smyslem je příznivě ovlivnit podvědomí člověka. Využití jeho zákonitosti nejen při zařizování interiérů patří k současným trendům.
svetzeny.cz

Váhy

Elegantní a vznešené váhy neustále hledají rovnováhu a duševní harmonii. Právě s tím jim může pomoci jejich čtyřnohý parťák chrt. Tato rasa psa je velmi přátelská, navíc i neuvěřitelně snášenlivá. Podobně jako vzdušné váhy, jsou ale zároveň tito psi sportovně nadaní, takže vás výlety nebo běh s nimi budou opravdu bavit. Dalším plusem pro vás může být to, že i přes atletické nadání, chrti rádi spí a odpočívají, takže se váhy nemusí bát, že by při svých psech neměli čas na polemické přemýšlení a rozjímání o životě.

Štír

Štíři bývají tvrdí a neústupní. Pod jejich drsnou slupkou se však často skrývá vstřícnost, přátelskost a dobré úmysly. Podobně jsou na tom pitbulteriéři, kteří svému okolí sice občas rádi ukazují svou odvahu a dominantní postavení, pro své majitele by ale udělali téměř cokoliv, jen aby byli spokojení. Pokud se vám povede získat si důvěru pitbula, bude vás chránit za každou cenu. Právě štíři, kteří rádi přijímají nové výzvy, dokáží díky svému odhodlání a neústupnosti vychovat pitbulteriéra k poslušnosti, oddanosti a přátelskosti.

Střelec

Střelci jsou inteligentní a dobrodružní. Právě proto je pro ně vhodným společníkem australský ovčák se stejnou povahou. Podobně jako střelci vyžaduje toto energické plemeno hodně cvičení a aktivit. Bude pro vás dokonalým společníkem a věrným parťákem na všech vašich výpravách, které si společně budete skvěle užívat. Jen dejte pozor, aby se tento chytrý pes nikdy nenudil, protože nudu, podobně jako střelci, nesnáší. Další výhodou australského ovčáka je i to, že vám bude skutečně oddaný a nebude se chtít vzdálit z vaší blízkosti. Jakákoliv aktivita je pro australského ovčáka vítaná, pokud při ní bude moct být se svým lidským přítelem, kterého nejraději všude doprovází.

Kozoroh

Tvrdohlaví a snaživí kozorozi jistě ocení podobně pracovitého a spolehlivého čtyřnohého kamaráda. Nejen to dokonale splňují belgičtí ovčáci, kteří jsou, stejně jako kozorozi, skvělí ochránci. Navíc bývají ke svému páníčkovi velmi loajální. Kozorohovi milujícímu pořádek, bude na belgickém ovčákovi milé i to, že je zvyklý na pevně daný řád všech věcí. Jejich náročnější výcvik vyžadující přísnost a trpělivost není pro kozorohy žádný problém. Dalo by se tedy říct, že jsou pro sebe tito dva stvoření.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší parťák na spaní? Pes!

Spánek společně s vaším chlupatým čtyřnohým mazlíčkem přináší samá pozitiva, říkají vědci. Nejen že vám zlepší náladu, ale máte větší pocit bezpečí a ochrany, než když vedle vás spí přítel nebo vedle v pokoji spolubydlící.
svetzeny.cz