Přejít k hlavnímu obsahu

Účesové chyby, kvůli kterým jsou malé ženy ještě menší. Vyhněte se přešlapům, které opticky zmenšují vaši postavu

Menší ženy vzrůstem si nejen v módě musí dávat pozor na pár věcí (rozložení proporcí, kombinace potisků atd.), pokud nechtějí vypadat ještě menší, než jsou. Velký vliv má také jejich styling vlasů. Protože existuje i pár účesů nebo stylingových chyb, které mohou vizuálně zmenšit celou siluetu a budete vypadat menší.

Těmto třem účesovým chybám je dobré se vyhnout

1. Nízký culík/ drdol

Účes jako culík nebo drdol vás může výrazně zmenšit. Za předpokladu, že si účesy svážete nízko vzadu na hlavě. Na druhou stranu, chcete-li opticky ošidit pár centimetrů na výšce, měli byste prostě dbát na to, abyste culík nebo drdol nosili vysoko na temeni hlavy.

 

Mohlo by se vám líbit

Kadeřník radí, jak vytvořit dokonalý objem vlasů: Nemusíte mít hustou hřívu, stačí znát určitá pravidla

Jsou sice krásně hebké a lesklé, ale tím jejich pozitiva vlastně končí. Jemné vlasy přidělávají svým majitelkám spíš starosti a práci navíc. Vytvořit z nich účes, který bude mít alespoň trochu objemu a vydrží déle než hodinu, bývá dost složité. Vzdávat to ale nemusíte, máme tu pár prověřených triků, jak se s jemnými vlasy vypořádat.
svetzeny.cz

2. Zplihlé vlasy

Zplihlé vlasy, které leží na hlavě, mohou způsobit, že nižší ženy vypadají ještě menší. Účes nás totiž tlačí opticky dolů. Plnost a objem ve vlasech na druhou stranu způsobují, že vypadáme vyšší. Abyste ze svých vlasů vytěžili maximum, mohou pomoci objemové šampony a spreje, kulaté kartáče, kulmy a podobně.

3. Extrémně dlouhé vlasy

Jak bylo uvedeno výše, proporce dělají rozdíl. Stejně jako malé ženy v oversize vypadají ještě menší než jsou, mohou i velmi dlouhé vlasy působit zhuštěně a horní část těla se zdá být ještě kratší. Zvláště pokud se vlasy nosí rozpuštěné. Pěknou alternativou je středně dlouhý účes jako trendy bob

Zdroj článku