Přejít k hlavnímu obsahu

Povislá kůže na pažích trápí hlavně ženy po 50: Nejlepší módní kousky, které skryjí nedokonalosti

S přibývajícím věkem je zcela normální, že svaly ochabují a kůže již není tak elastická, jak bývala. Je to sice přirozený proces, ale povislá kůže není zrovna nejlichotivější. A hodně žen, především ty nad 50 let, trápí povislá kůže v oblasti paží. Jak povislé paže skrýt? Přinášíme vám ty nejlepší módní kousky, které by vám rozhodně neměly chybět ve skříni.

Proč máme povislé paže?

To, že postupem času začnou svaly ochabovat a kůže ztrácet svou elasticitu, je zcela normální a přirozené. Je to způsobeno tím, že v těle pomalu ubývá kolagen, který zajišťuje pevnost a pružnost pokožky. Velmi často se zaměřujeme na posilování břicha, zpevnění hýždí a stehen, ale partii v oblasti paží takovou pozornost většinou nevěnujeme. Paže začínáme v drtivé většině případů posilovat až v momentu, kdy je tuk na nich opravdu přebytečný a celé paže jsou výrazně ochablé. Samozřejmě, že můžeme paže posilovat, ovšem mnohdy je mnohem pohodlnější nelichotivé partie jednoduše zakrýt. Proto vám přinášíme ty nejlepší kousky, kterými povislou kůži za svých pažích dokonale zamaskujete.

Nejkrásnější boty jara 2024: Klasické sandály vyhoďte, vsaďte na baletní balerínky nebo “školní boty”

Všichni se již zcela jistě těšíme a vyhlížíme období jara. Zimy, péřových bund, kotníkových bot a čepic už bylo dost. Pojďte společně s námi manifestovat jaro. Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších jarních bot, které budou letos trendy. Na klasické sandály zapomeňte, IN bude úplně jiný styl bot.
svetzeny.cz

Odlákejte od svých povislých paží pozornost

Samozřejmě, že docílit štíhlých a pevných paží je reálné v jakémkoliv věku. Můžete toho dosáhnout pomocí nejrůznějších cviků. Ovšem, všichni víme, že jakýkoliv proces cvičení či hubnutí je běh na dlouhou trať a než se dopracujeme vysněných výsledků, může to chvíli trvat. Proto vám přinášíme kousky, které by vám rozhodně neměly chybět v šatníku, pokud vás trápí povislé paže.

Pokud sháníte vhodný top nebo šaty, je důležité zvážit několik faktorů, jako je střih a velikost, aby oblečení vypadalo skvěle i když vás trápí povislé paže. Nemusíte vždy skrývat horní část paží, abyste zamaskovali potenciálně problematickou oblast. Často stačí přesměrovat pozornost na jiné přednosti vaší postavy, například na štíhlé nohy, kulaté boky nebo plné poprsí, čímž odpoutáte pozornost od svých paží. Pokud máte štíhlé zápěstí, můžete zvolit rukávy, které je zdůrazní. Díky několika drobným trikům budou vaše povislé paže méně nápadné.

Móda 2024 podle typu postavy: Co vám bude nejvíc slušet a čemu se raději vyhnout?

Ať se nám některé kousky oblečení líbí sebevíc, někdy nám prostě nesedí. Při výběru oblečení je důležité vždy dbát na tvar postavy, který máme. Jednoduše – ženám s postavou typu hrušky sedí některé kousky skvěle, jiné nikoliv. A to stejné platí i pro postavu typu jablka. Zjistěte, jaký typ oblečení je pro vás ideální. Inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Kousky, které by měly vlastnit všechny ženy nad 50 let

Pokud vás trápí povislé paže, stěžejní je vybírat si takové kousky, které mají adekvátní tvar rukávů. Vhodné jsou pro vás dlouhé rukávy, které opticky prodlužují ruce. Ty pak vypadají užší a štíhlejší. Ideální variantou je pro vás také délka ¾ rukávů. Ty totiž obepínají větší část paží a zdůrazní úzké ženské zápěstí. A co v létě? Rozhodně se nemusíte potit v dlouhých rukávech, nebojte se! Vhodné jsou pro vás topy se širokými ramínky, které vám volně zakryjí část ramen. Díky tomu budou vaše proporce vypadat rovnoměrněji. Pro ženy s povislými pažemi představují topy, halenky a šaty se širokými rukávy optimální volbu. Je však klíčové dbát na to, aby manžety nekončily na nejširší části paže. Ideální je delší rukáv, který končí až v oblasti nad loktem.

Bát se nemusíte ani topů a halenek z poloprůsvitné látky nebo krajek. Ty jsou pro vzdušní letní outfit naprosto ideální. Lehké látky, které volně splývají kolem paží, jsou pohodlné a navíc vypadají velmi žensky.

Jakým kouskům by se ženy s povislými pažemi měly vyhnout?

Pokud máte povislé paže a nechcete na ně zbytečně strhávat pozornost, je vhodné se vyvarovat některých kousků. Rozhodně si nepořizujte kousky, jejichž rukávy končí v nejširší části paže. Vyhnout byste se měla také tílkům s úzkými ramínky, které k nelichotivým povislým pažím upoutají ještě více pozornosti.

Máte povislé paže? Najděte v naší galerii kousky, které vám padnou jako ulité
Zdroj článku