Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější jarní šaty 2024: Následujte aktuální trend květin, sluší každé ženě

Poslední týdny byly v zahraničí v zajetí fashion weeků a přinesly zajímavé módní trendy, které během letní sezóny budeme vídat častěji. Jednou z letošních žhavých novinek jsou motivy květin, z nichž největší zájem byl mezi módními návrháři o růže. Připravte se na jejich záplavu!

Dekor růží a květů na oblečení je s námi už přibližně sto let a jednou za čas se ve vlnách vrací. Prvně se začal objevovat ve třicátých letech minulého století s příchodem viskózy, a květy najednou zářily všude. Největší službu ale květům prokázal návrhář Christian Dior na konci čtyřicátých let, který se jako velký milovník flóry a vášnivý zahradník rozhodl zahalit ženy do květin. Stalo se zvykem, že módní magnát každý rok zvolil jednu květinu, která se stala jeho oblíbenou, až nakonec v padesátých letech zakotvil u růží. Šedesátá léta pak byla ve znamení květů celá a „květinové děti“ si oblíbily především kopretiny. Zdobily jimi nejen své šaty, ale i vlasy, doplňky nebo třeba auta.

Nezapomenutelné retro kousky, které hlásí návrat do módních trendů: Jak je nosit?

Že se módní trendy neustále vrací, to už asi nikoho nepřekvapí. Přeci jen, je poměrně těžké vymýšlet neustále něco zbrusu nového, co ještě nikdy nikdo neviděl. Není tedy nic neobvyklého, že se i letos znovu setkáme s retro kousky, které si pamatujeme z dob minulých. Se současnými módními trendy tvoří stylovou a šik kombinaci, kterou zkrátka musíte mít. Jak retro kousky nosit?
svetzeny.cz

Jarní šaty v zajetí květin

Květiny si zkrátka našly cestu do našich šatníků a trvale se tam usídlily. Také letos nenechali módní návrháři florální dekor bez povšimnutí a květiny se tak vrací na výsluní v celé své kráse. Důkazem toho byly přehlídky na velkých zahraničních fashion weecích, kde byly květinové motivy často k vidění.

Růže se objevily na přehlídce značky Alexand McQueen, lehké retro v kombinaci s růžemi oprášila značka Vivetta a ani u Undercover nezůstali pozadu se svými svítícími sukněmi, kde se růže ukrývaly pod krajkou. Nejsou to však jen růže, které letos zaplaví módní průmysl. Stejně jako na jaře v přírodě rozkvétá řada druhů květin, budou se na oblečení objevovat i jiné typy květů.

Nemusíte si ale pořizovat drahé kousky od renomovaných návrhářů, květy si pomalu nacházejí cestu do běžných obchodů a rozkvetlé plochy najdete v běžné konfekci. Není však nutné zůstávat pouze u oblečení, florální motivy se objevují i na doplňcích jako jsou náušnice, prsteny nebo třeba brože.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jarní šaty s květinami v různých stylech

Květiny představují symbol krásy, jemnosti, a přírodního šarmu, což je přitažlivé pro mnoho designérů i zákazníků. Květinové vzory se budou objevovat v různých stylech od velmi realistických až po abstraktní interpretace. Vzájemně se kombinují s různými materiály, barvami a střihy a dají tak vzniknout novým a neotřelým outfitům.

Je jen na vás, pro jaký styl se rozhodnete. Můžete zachovat éteričnost a ženskost, kterou růže a květiny podtrhují a například ke květovaným šatům či sukni obléct sako a podpatky. Chcete-li naopak rozbít něžnost výstředností, sáhněte po křiváku a vyšších šněrovacích botách či teniskách. Jestli vám květinové vzory nejsou blízké, ale toužíte následovat módní trendy, zkuste se zaměřit na detail. Stačí šperk s motivem růže, který vynikne na pozadí minimalistického outfitu, a už se vezete na módní vlně!

Galerie: Květiny jako módní trend pro rok 2024
Zdroj článku