Přejít k hlavnímu obsahu

5 kosmetických must-have přípravků na celou zimu

Info ikona
Ruce a kosmetika

I když je podnebí o něco mírnější a v zimě nemáme příliš dní, kdy je teplota nižší než pár stupňů pod nulou, není to důvod, proč se v této době o pleť a vlasy extra nestarat. Povědomí o péči o pleť se zvyšuje a my jsme schopni lépe vybírat kosmetiku pro náš typ pleti. Přesto ale stále mnoho lidí používá stejné kosmetické přípravky po celý rok, což může mít své negativní důsledky. Jaká kosmetika je tzv. must have na zimu?

Se změnou povětrnostních podmínek se mění i potřeby naší pleti, a proto je nesmírně důležité vybírat produkty podle ročního období. Zimní kosmetika musí plnit tři základní funkce: hydratovat, vyživovat a chránit pokožku. Drogerie mají širokou škálu produktů vhodných pro zimní péči o pleť.

Krém na ruce

Nezáleží na tom, jestli nosíte rukavice, nebo na ně stále zapomínáte. V zimě jsou vaše ruce často suché a popraskané, proto byste tomu měli předcházet každý den. Nejlepší je zvolit krém s bohatým složením, například s přídavkem bambuckého másla.

Ochranný krém na obličej a oční krém

Obličej je jednou z mála částí těla, která je v zimě odhalená, proto se ji snažte chránit před povětrnostními vlivy. Lehké krémy nechte na jaro a léto, nyní stavte na kosmetiku, která se o vaši pleť lépe postará. Náročná péče o pleť v zimě může znamenat více kosmetiky ve vaší koupelně, zvažte proto zakoupení univerzálního denního a nočního krému na obličej.

Toto řešení je ideální v zimním období, protože pleť potřebuje nepřetržitě velkou dávku živin a hydratace. K očnímu okolí zima také není příliš vlídná, protože pokožka kolem očí je extrémně jemná, tenká a citlivá. V zimě proto vyžaduje další porci živin a ochranu. V mrazivých dnech se vyplatí vsadit na bohaté, husté krémy s obsahem ceramidů a hydratačních složek, např. kyseliny hyaluronové.

Gel na obličej a tělo

Zvláštní pozornost věnujte čisticím přípravkům na obličej a vybranému sprchovému gelu. Agresivní přípravky nahraďte jemnými pleťovými krémy nebo gely, které nenarušují kožní bariéru.

Nahraďte osvěžující sprchový gel s mátou a citrusy krémovou, hustou konzistenci. To vaši pleť zregeneruje a vyživí. Případně po sprchování použijte hydratační sprej na tělo s kyselinou hyaluronovou.  

Gely s krémovou konzistenci a jemným složením budou působit jako obklad pro pokožku unavenou chladem a mrazivým větrem. Jsou ideální pro suchou a citlivou pokožku a pokožku vystavenou škodlivým vnějším vlivům. 

Po vylezení ze sprchy nebo vany si jemně osušte pokožku ručníkem a vmasírujte do ní hydratační krém. V zimě nejlépe poslouží přípravky s obsahem glycerinu, který pokožku dokonale ochrání před mrazem a větrem.

Peeling

Díky peelingu bude vaše pokožka hladší a její barva sjednocená. Pleť očištěná od odumřelé epidermis bude také lépe absorbovat pečující kosmetiku. Volbou jemného peelingu svůj obličej bezpečně vyčistíte a připravíte na další kroky v péči o pleť. Exfoliace odumřelé epidermis je mimořádně důležitým prvkem péče.

Jednou týdně si provádějte peeling obličeje a těla – častější používání procedury může mít opačný efekt, podráždit pokožku a vystavit ji poškození a prasklinám. V zimě používejte peelingy s jemným složením, které vaši pokožku navíc hydratují a vyživují.

Ochranná rtěnka

Ochranná rtěnka je nezbytnou součástí zimní péče pro ženy i muže – v první řadě přináší úlevu, ale také zlepšuje vzhled rtů a chrání je před chladem, větrem a škodlivými UV paprsky. Rtěnka umožňuje snadnou aplikaci produktu v každé situaci.

Bohužel v zimě jsou suché rty častým problémem, se kterým se potýká snad každý, a proto se vždy vyplatí mít po ruce balzám na rty nebo ochrannou rtěnku. Zvlhčí vaše rty a učiní je měkkými a hladkými. Ochranná rtěnka by měla být aplikována jak před odchodem ven, tak i doma. Na suché rty působí nejen chlad a vítr, ale také například vytápění. 

Zvlhčení vzduchu doma podpoří působení zimní kosmetiky. Nemáme vliv na počasí, ale máme vliv na míru vlhkosti vzduchu v našich domovech. Vzhledem k tomu, že kůže je bariérou, která zadržuje vodu v těle, vyplatí se udržovat vysoký stupeň hydratace uvnitř, jinak se voda z vašeho těla rychleji vypaří a způsobí poškození pokožky. 

Buďte ke své pokožce šetrní.

Měření