Přejít k hlavnímu obsahu

Roztřepené konečky? Máme jednoduché řešení!

Existuje celá řada příčin vzniku roztřepených konečků, od neopatrného zacházení při česání, přes stylingové pomůcky až k nedostatečné výživě vlasů. Co dělat, pokud chcete eliminovat jejich výskyt, aniž byste musela zkrátit vlasy o několik desítek centimetrů?

Klíčem k eliminaci roztřepených konečků je jejich prevence. Jistě se jim nikdy nevyhnete úplně, ale pokud se svým kadeřím budete dostatečně věnovat, postačí pravidelné zastřihování o jeden až dva centimetry a vaše vlasy budou silné od kořínků až ke konečkům.

Při mytí dávejte pozor, abyste vlasy zbytečně nezamotávala, jelikož právě při rozčesávání mokrých vlasů dochází nejčastěji k potrhání jednotlivých vláken. Prsty jemně, ale důkladně masírujte vlasovou pokožku a vytvořenou pěnu stáhněte ke koncům, které jemně promněte. Nikdy nezapomínejte na kondicionér, který se nanáší do délek vlasů. Pokud si nejste jistá jak vysoko ho nanést, předkloňte se a obalte jím prameny, které visí směrem od hlavy. Jednou za čas vyměňte kondicionér za masku, která dodává vlasům hloubkovou hydrataci a výživu.

Teplo vlasům neudělá dobře

Rozhodnete-li se pro úpravu účesu s pomocí teplého vzduchu, chraňte vlasy speciálním krémem či sprejem. Použití žehličky, kulmy či fénu se snažte omezit na minimum, skvělou alternativou jsou nejrůznější účesy, od klasických culíků až po copy či elegantní drdoly.

Extrémně poškozené, suché vlasy s roztřepenými konečky vyžadují účinnou péči, která jim dodá výživu a navrátí sílu. Řada  Elseve Total Repair Extreme od L’Oréal Paris pomáhá zcelovat roztřepené konečky a obnovovat extrémně poškozené suché vlasy. Zanechává je jemné, pružné a vyživené.

Ucelená péče, kterou musíte zkusit!