Přejít k hlavnímu obsahu

Udržitelná móda dnes! Přijďte na konferenci

Už 4.11. se v multikulturním centrum Cubex v Praze uskuteční konference Dream Big magazínu Marie Claire. Jeden z důležitých panelů konference volně navazuje na inciativu Fridays for Future, která v posledních měsících láká k diskuzi o tématu klimatických změn statisíce lidí po celém světě.

Průzkumy v posledním desetiletí stále častěji poukazují na to, že klimatické změny a znečištění planety výrazně souvisejí i s textilní nadprodukcí. Mediální zdroje nezávisle na sobě informují, že v oblasti znečišťování světových zásob vody je módní průmysl hned na druhém místě pomyslného žebříčku průmyslových odvětví podílejících se na zhoršujících se podmínkách pro život na naší planetě. A velkou část viny nesou samotní konzumenti.

Od plastu k oblečení

Odpověď na to, jak situaci změnit či částečně zvrátit, nabízí právě konference Dream Big v panelu o udržitelné módě. Na něm vystoupí vedle dalších odborníků i zástupci Vermont Holding, společnosti pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, distribuující uvědomělou módu značek Gant a Peek Performace.

Vizi oděvní tvorby, která je ohleduplnější k životnímu prostředí, uvedla švédská značka Gant projektem Beacons Project, v jehož rámci je ve světových oceánech shromažďován plastový odpad, ze něhož je dále vyráběno zcela nové a snáze recyklovatelné oblečení. Na počinu spolupracují módní inovátoři s nadnárodní iniciativou Seaqual, eliminující znečištění oceánů.

Mezi řečníky nebudou chybět ani odborníci z Institutu cirkulární ekonomiky, kteří dlouhodobě kon-zultují zavedení nových procesů s firmami podnikajícími v textilní a oděvní výrobě. Přijďte se in-formovat o tom, jakou budoucnost má móda v dnešním světě, jejž je třeba zachránit. Dorazte 4. 11. do centra Cubex na konferenci Dream Big magazínu Marie Claire. Vstupenky na konferenci můžete zakoupit ZDE.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška