Přejít k hlavnímu obsahu

Nahradí smartwatch klasické hodinky?

Na první pohled vypadají jako běžné hodinky, pod povrchem ale ukrývají řadu chytrých funkcí. Chytré hodinky se stávají stále oblíbenějšími, nejnovější modely jsou přitom prakticky k nerozeznání od klasických, ručičkových hodinek.

Moderní technologie dobývají svět a jejich nástupu se nevyhne ani tradiční hodinářský trh. Po rozpačitých začátcích začínají světový trh hodinek dobývat chytré hodinky, tzv. „smartwatch“, které kromě času poskytují svému majiteli řadu dalších informací. Nejedná se přitom jen o informace z mobilního telefonu. Hodinky mohou pomáhat sledovat zdravotní stav, motivovat ke změně životního stylu, nebo změřit pravidelnou ranní procházku.

Vývoj chytrých hodinek a jejich design zaznamenal v posledních letech obrovský pokrok. Nejnovější generace chytrých hodinek jsou na zápěstí k nerozeznání od klasických hodinek a dají se nosit po celý den, včetně slavnostních příležitostí. Displeje se zobrazením digitálních informací mohou být důmyslně ukryté pod ciferníkem a zjevit se jen v okamžiku, kdy je od hodinek požadujete, nebo když vám hodinky chtějí sdělit dodatečnou informaci.

Hudba budoucnosti

Zatím je stále příliš brzy na zamyšlení, zda chytré hodinky v budoucnosti nahradí většinu klasických hodinek. Obdobně, jako kdysi u klasických fotoaparátů, je ale jisté, že trh klasických hodinek stojí před velkou změnou. Jak velká tato změna bude, to ukáže čas.

Co nás baví

Garmin vívomove jsou chytré a elegantní hodinky s klasickými ručičkami a důmyslně ukrytým displejem, které při propojení s telefonem umí zobrazit příchozí volání, sms a další notifikace. Na zápěstí ruky měří průběžně srdeční tep, míru stresu, spálené kalorie nebo míru aktivního pohybu. Edice Rose Gold v elegantní kombinaci barev je vhodná pro menší dámské zápěstí. K dostání od 4 990 Kč.