Přejít k hlavnímu obsahu

Zdroj prozradil plán porodu Meghan Markle: Lékaře tentokrát neposlechne

Info ikona
Meghan Markle

Těhotenství Meghan Markle a princ Harry oznámili v dojemném příspěvku, který na sociálních sítích publikovali v den sv. Valentýna. Ačkoliv si podrobnosti chtěli nechat pro sebe, zdroj jim blízký prozradil, jak by letos v létě měl probíhat porod Meghan Markle. Tentokrát se Meghan už nehodlá ohlížet na doporučení lékařů a hodlá si prosadit svou.

První porod

Tradičně členky britské královské rodiny rodí v nemocnici St. Mary´s Hospital. Tam se narodil i princ Harry a princ William, také Williamovy tři děti. Tradici porušila po dlouhých letech až vévodkyně Meghan. Meghan Markle původně plánovala svého prvorozeného syna Archieho rodit doma, konkrétně ve Frogmore Cottage, což je součást panství Windsor. V plánu bylo, že Meghan porodí za pomoci skupiny porodních asistentek v soukromí.

K domácím porodům se kladně staví i britský Národní institut pro zdraví a klinickou kvalitu, který je považuje za vhodné, pokud je riziko komplikací nízké. Avšak zohledňuje také věk rodičky, domácí porody doporučuje jen ženám do věku 35 let. Vzhledem k tomu, že Meghan Markle rodila v 37 letech, tak její porod už byl klasifikován jako vysoce rizikový. Nakonec tedy vévodkyně vzhledem k možným rizikům porodila v soukromé londýnské nemocnici Portland Hospital. Podrobnosti nejsou známy, není tak zcela jasné, zda se Meghan Markle na poslední chvíli rozhodla pro porod v nemocnici dobrovolně, nebo zda ji donutily okolnosti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Harry a Meghan pod palbou kritiky: Za rozhovor u Oprah dostali neuvěřitelnou částku!

svetzeny.cz

Smutek z potratu

Další miminko si Meghan Markle velmi přála, ale bohužel její druhé těhotenství nedopadlo dobře. Meghan Markle se deníku New York Times svěřila se smutnou událostí, v červenci roku 2020 potratila. „Přijít o dítě je téměř nesnesitelný zármutek, který zažilo mnoho lidí, ale mluví o něm jen málo z nich“, uvedla vévodkyně. Svěřila se také s tím, že pro ni rok 2020 byl stejně jako pro spoustu dalších lidí velmi těžký.

Podruhé chce Meghan rodit doma

Zdroj magazínu Page Six uvedl, že podruhé už by Meghan Markle chtěla rodit doma: „V Kalifornii má krásný domov. Je to nádherné prostředí, do kterého může přivést na svět svou holčičku.“ Oficiálně si však Meghan a Harry nechávají své plány pro sebe, pouze v interview Oprah Winfrey potvrdili, že čekají holčičku, a že se na její příchod moc těší. Rovněž vyjádřili radost z pohlaví dítěte: „Mít kluka i holčičku, myslím, že víc si snad nemohu přát. Jsme teď rodina, budeme čtyři a k tomu máme ještě naše dva psy“, řekl Harry v rozhovoru. Pár šťastnou novinku oznámil na den svatého Valentýna, ve stejný den jako princezna Diana v roce 1984, když čekala Harryho.

Média už také spekulují o jménu pro holčičku, bookmakeři na něj už dokonce vypsali sázky. Sázkaři mají za to, že pár pojmenuje holčičku po princezně Dianě. Ve hře je i Elizabeth, Alexandra či Harriet. Miminko by mělo přijít na svět už toto léto, přesný termín porodu si pochopitelně pár nechal pro sebe.

Princ Harry a Meghan čekají druhé miminko. Podívejte se na dojemnou fotografii

svetzeny.cz

Názor lékařů na domací porod

Názory lékařů na domácí porody se různí. Zatímco třeba v Anglii a Nizozemí jsou domácí porody více běžné, čeští lékaři je stále považují za rizikové. Jedním z nich je i profesor a pražský gynekolog Pavel Calda, který pro magazín iDNES uvedl: „Porod v domácnosti je sobeckým dobrodružstvím ženy, která touží po vlastním prožitku bez ohledu na rizika, která to nese pro ni samotnou, a už vůbec nebere ohledy na svého potomka.“ Většina lékařů je stejného názoru, ale najdou se i tací, kteří domácí porody hájí. Například Dr. Sarah Buckley z novozélandské Univerzity Otago se zastává rodiček, které se rozhodnou pro domácí porod. Dle ní je takový porod přirozenější a bez zbytečných lékařských zásahů, považuje jej také za bezpečný. Doporučuje si k domácím porodům v každém případě přizvat zkušenou porodní asistentku.

Představujeme vám pravidla královské rodiny. Kdy už nesmíte jíst a co dalšího říká etiketa?

svetzeny.cz