Přejít k hlavnímu obsahu

Výchova slavných: Tři inspirativní maminky z řad celebrit radí ostatním rodičům ohledně výchovy

Rodičovství není jednoduchá záležitost pro nikoho, celebrity nevyjímaje. Vybrali jsme tři inspirativní maminky z řad celebrit, které se se světem podělily o své tipy a triky, jak si tuto úlohu usnadnit. Které z nich vyzkoušíte i vy?

Heidi Klum radí nedělat si těžkou hlavu z nepořádku

Heidi Klum (47) je maminka čtyř dětí – Leni (17), Henryho (15), Johana (14) a Lou (11). V první řadě by maminkám poradila, aby tolik neprožívaly úklid a nepořádek v domě. „Náš dům je plný života, smíchu a chaosu. Každou večeři se něco rozlije. Nebo děti mají na sobě školní uniformy, a když ráno snídáme, celé ruce mají ušpiněné od jídla. Můžete jim tisíckrát říct, aby si to neotíraly o kalhoty, ale oni to s jistotou udělají,“ prohlásila kdysi modelka. Tyto situace bere s úsměvem a snaží se je přecházet. Heidi Klum je také známá tím, že lpí na zdravém stravování, a to se týká celé její rodiny. Základ tvoří organické bio potraviny, které musí být vždy čerstvé. Občas však dětem dovolí i nějakou „mlsku“, jako například kakaový dortík k snídani. Je to však spíše výjimka, Heidi Klum zastává názor, že hlavní je nastavit si jasná pravidla. Říká, že někdy může znít jako „ohraná deska“, když dětem stále dokola opakuje jisté věci, ale ve výchově se jí důslednost údajně vyplácí. Také radí před dětmi sprostě nenadávat a netolerovat vulgární slova, která se naučí jinde. Na to se v jejich rodině důsledně dbá a dětem se vštěpuje slušné vychování. Děti jsou pro ni na prvním místě a už se naučila, že to mnohdy znamená odmítat i lukrativní zakázky.

Mohlo by se vám líbit

Jsem dost dobrá máma, manželka, žena? Proč nepodlehnout tlaku stát se dokonalou ve všech směrech

V dnešní době jsou matky pod obrovským tlakem. Od maminek se očekává, že zvládnou dvě směny. Po práci je totiž čeká ještě další „šichta“ doma, kdy uklízí, vaří a starají se o děti. Možná se i vy honíte za ideálem „dokonalé matky“, avšak namísto pocitu spokojenosti, jste blízko k vyhoření. Zjistěte, proč byste s tím měla přestat – pro dobro sebe i svých dětí.
svetzeny.cz

U Blake Lively doma vládne demokracie

Blake Lively (33) je maminkou tří dětí – Jamese (6), Inez (4), Betty (1). Snaží se, aby u nich doma vládla co nejpřátelštější atmosféra. Dokonce zavedla něco jako „schránku důvěry“, kam má každý člen domácnosti možnost vhodit svůj požadavek, návrh či stížnost. Považuje to za příjemný způsob, jak podnítit komunikaci, Blake Lively nechce, aby v sobě kdokoliv z rodiny něco dusil, všichni jsou k sobě otevření a upřímní. Také si vždy najde čas na to mluvit se svými dětmi, dle ní je to velmi důležité, aby děti měly možnost pochopit svět dospělých, musí jim rodiče vysvětlit, jak vše funguje. Také radí, abyste nejstaršího sourozence naučili starat se o své mladší brášky a sestřičky, protože vám to jako matce ušetří hodně času a děti to sblíží. Blake Lively se také snaží na svých sociálních sítích ukazovat realitu všedních dní. Nechce se stylizovat do role perfektní matky a otevřeně mluví o radostech i starostech maminek. Snaží se tím povzbudit další ženy, které často zabřednou do depresí poté, co na sociálních sítí vidí „dokonalé životy“ jiných maminek.

Mohlo by se vám líbit

Chyby ve výchově dětí: Astroložka radí jednotlivým znamením, jak být lepšími rodiči

Astroložka Linda Furiate tvrdí, že vaše znamení zvěrokruhu má vliv na to, jací jste rodiče. Odvíjí se od něj váš styl (ne)výchovy, ale i to, jaké chyby jako rodiče děláte. Zjistěte, na co byste si konkrétně vy měli dávat pozor, a staňte se lepšími rodiči.
svetzeny.cz

Vévodkyně Kate používá techniku aktivního naslouchání

Možná jste si všimli, že vévodkyně Kate (39) se na fotkách často sklání ke svým dětem Charlotte (6) a Georgovi (7) a něco jim říká. Používá totiž odborníky velmi oceňovanou techniku aktivního naslouchání. Rodič tímto způsobem ukazuje dítěti, že je pro něj důležité. Tato metoda podporuje sebevědomí dětí a také je pobídne k další komunikaci. V čem metoda spočívá? Nejdůležitější je soustředit se plně na to, co vám dítě říká, v tu dobu nepřemýšlejte nad tím, co mu odpovíte, skutečně se soustřeďte jen na jeho problém. Vnímejte přitom i neverbální projevy jako jsou gesta a výraz obličeje. Až dítě domluví, je třeba mu klást doplňující otázky. To ukazuje dítěti, že se o něj skutečně zajímáte. Až poté spolu s dítětem prodiskutujte řešení.

Mohlo by se vám líbit

Chyby ve výchově dětí: Astroložka radí jednotlivým znamením, jak být lepšími rodiči

Astroložka Linda Furiate tvrdí, že vaše znamení zvěrokruhu má vliv na to, jací jste rodiče. Odvíjí se od něj váš styl (ne)výchovy, ale i to, jaké chyby jako rodiče děláte. Zjistěte, na co byste si konkrétně vy měli dávat pozor, a staňte se lepšími rodiči.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Indigové, křišťálové a duhové děti: Mají mimořádné schopnosti a vyšší moc měnit svět. Které jsou ty vaše?

Určitě jste už slyšeli o indigových, křišťálových a duhových dětech a možná by vás zajímalo, které z nich máte doma vy. Každá z těchto skupin dětí totiž sdílí celý soubor společných charakterových vlastností. A příznivci hnutí New Age, kteří se zabývají transpersonální psychologií, věří, že každé dítě má na této planetě svůj specifický účel.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tři věty, které nikdy neříkejte svému synovi: Navždy mu zničíte sebevědomí i schopnost prožívat emoce

Výchova dítěte bývá pro řadu rodičů oříšek, každé dítě je unikát, stejně tak každý rodič uznává jiný typ výchovy. Existují však tři obecně platné věty, které byste nikdy neměli říkat svým synům. Svými slovy totiž kolikrát můžete ublížit více než svými činy, a dítěti tak zničit sebevědomí a potlačit jeho schopnost prožívat emoce naplno.
svetzeny.cz