Přejít k hlavnímu obsahu

Vycházející hvězda Alžběta Malá ze Smyslu pro tumor: Trnitá cesta pravnučky Trautenberka za hereckým snem

Jméno talentované herečky se dnes skloňuje v mnoha směrech. Alžbětu Malou (26) vystřelil do povědomí diváků seriál Smysl pro tumor a mladá žena se těší velkému zájmu o svou osobu. V žilách jí koluje herecká krev. Vždyť jejím pradědečkem nebyl nikdo jiný než Ilja Prachař, který ztvárnil například legendárního Trautenberka. Cesta před světla kamer však nebyla pro sympatickou brunetku vůbec jednoduchá.

Podvědomě Alžběta cítila, že jí to táhlo k herectví, ale nejdříve si prošla různými uměleckými směry. Na žádné ze škol ale dlouho nevydržela, a jak sama přiznává, rozhodně není studijní typ. Naštěstí má talentu má na rozdávání a diplom z herecké školy není v jejím případě potřeba. 

V dospívání byla vycházející hvězda rebelkou

Po základní škole si Alžběta vybrala netradiční směr grafického designu a scénické tvorby. Byla však tak trochu rebelka a učení ji zkrátka moc nebavilo. ‚‚Ze scénické tvorby mě po třetím ročníku vyhodili, protože jsem podváděla u zkoušek a sama si psala omluvenky,” prozradila herečka se smíchem webu Novinky.cz s tím, že alespoň grafický design dokončila. S vysokou školou to už bylo horší. Poprvé se nedostala na DAMU, a tak se rozhodla pro Filozofickou fakultu. Tam ale vydržela pouhý rok a napodruhé zkoušky na DAMU vyšly.

Nelehká cesta za herectvím Alžbětu neodradila

Vysněná škola mnoha studentů byla pro Alžbětu zpočátku tou pravou, nebo si to alespoň myslela. Cítila obdiv a očekávání, což ji těšilo. Vnitřní hlas však začal našeptávat, že teď ještě není na studium ten pravý čas. ‚‚Učinit rozhodnutí opustit DAMU vlastně nebylo tak těžké. Co mě tížilo víc, byla reakce širšího okolí,” přiznala Malá, že pro lidi bylo nepochopitelné, jak mohla opustit školu, která jako jediná vede k herectví. To se však naštěstí v případě Alžběty mýlili. ‚‚Mně studijní systém moc nevyhovuje, vyhovuje mi tak po svém si plout, jak sama cítím,“ řekla upřímně vycházející hvězda v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. 

České herečky, se kterými je ‚‚radost pracovat”. Hvězdné manýry před kamerou i na veřejnosti. Královnou je údajně Tatiana Dyková

Patří k nejzářivějším hvězdám našeho hereckého nebe. Pracovat s nimi je ale občas za trest. Pomyslná korunka za až hollywoodské manýry patří rozhodně Tatianě Dykové (44), za svobodna Vilhelmové. Kdo další umí pořádně zatopit pod kotlem režisérům i veřejnosti?
svetzeny.cz

Slavného pradědečka nechtěla herečka přiznávat

Cesta k herectví tak byla pro Alžbětu trnitější, než je zvykem, ale touha dostat se před kamery byla velká a talentu má na rozdávání. Aby ne, když jejím pradědečkem byl legendární Ilja Prachař. Pan herec mnoha nezapomenutelných rolí a také proradný Trautenberk z oblíbených Krkonošských pohádek. Mladá herečka ale neměla potřebu šířit informace o slavném jméně ve své rodině. ‚‚Vědělo to jen pár lidí z mého okolí. Neviděla jsem důvod o tom veřejně promluvit, ale bylo mi jasné, že to jednou praskne,” přiznala Malá, když už se tato skutečnost dostala na povrch.

Rodinné sešlosti na Prachařovic chaloupce

Na pradědečka má jen ty nejhezčí vzpomínky. Bohužel zemřel, když bylo Alžbětě pouhých osm let, ale i tak s ním zažila spoustu hezkých chvil. ‚‚Vzpomínám na něho s láskou. Byl neuvěřitelně laskavý a klidný. Zároveň sprostý, ale tak hezky,” popsala Malá, že s Iljou trávila chvíle především na jeho chaloupce v Doubici, kam jezdí i dnes na rodinné sešlosti. Hvězda seriálu Smysl pro tumor, který v současné době láme rekordy sledovanosti, je tak další pokračovatelkou slavného rodu. Jednou si třeba zahraje po boku Davida Prachaře nebo vtipálka Jakuba Prachaře.   

Alžběta Malá má nakročeno ke skvělé kariéře
Zdroj článku