Přejít k hlavnímu obsahu

Syn Venduly Pizingerové a Karla Svobody: Talent Jakub zdědil po slavném tatínkovi, kroky dospělého muže ale vedou jinam

Info ikona
Vendula Pizingerová a Jakub

O svém starším synovi Vendula Pizingerová (51) příliš nemluví a ani ho nevystavuje na sociálních sítích. Ne, že by snad nebyla pyšnou maminkou, ale Jakub (18) si to nepřeje. Syn slavného skladatele Karla Svobody (†68) sice podělil hudební vlohy po tatínkovi, ale zatím má zcela jiné zájmy.

Narozdíl od ostatních dětí slavných rodičů Jakuba nevídáme na společenských akcích. A když už maminku někdy doprovodil, což se stávalo, když byl mladší, strhl na sebe veškerou pozornost. Všechny samozřejmě zajímalo, jak vypadá syn našeho nejuznávanějšího skladatele, a jestli jde do podoby slavného tatínka. 

Z malého Jakuba je dospělák

Na konci května Jakub oslavil plnoletost a ani tehdy Vendula neporušila slib a nezveřejnila nejnovější snímek dospělého syna. ‚‚Dnes je to 18 let, co se mi narodil první syn, Jakub. Cestu osudu nemá Kuba jednoduchou. Moc bych si přála, aby byl v životě šťastný a nebál se ho prožít. Je a není dospělej. Je jasný, že žádnou aktuální fotku nemám a nechci se moc rozepisovat, protože to všechno bude znít pateticky,“ napsala prezidentka nadačního fondu Kapka naděje na sociální sítě. Tlaku v komentářích nepodlehla a sledující mohli Jakuba vidět pouze na starých snímcích.

Vendula připojila k veřejnému přání archivní fotky malého Kubíka

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Vendula syna ve všem podporuje

Přesto pár informací maminka o starším synovi občas prozradí. Jakub studuje obor veterinární specialista, což rozhodně není lehká škola. „Učil se čistit zubní kámen, byl u pitvy nebo u kastrace. Praxi mají u veterinářů, na statcích, ve Vlašimi je záchranná zvířecí stanice. Vyzkouší si prostě všechno, včetně kydání hnoje,” prozradila Vendula webu Lifee.cz s tím, že syn není úplně studijní typ, ale škola ho baví. Takže zatím u Jakuba vedou zvířata a sport, který si vychutnává společně s Venduly manželem Josefem (34), s nímž má blondýnka 2,5 letého Pepíčka.

Talent má Jakub po slavném skladateli

Po svém tatínkovi ovšem Jakub podědil velmi neobvyklou schopnost. „Má stoprocentní hudební sluch. Muzice se zatím nechce věnovat, tak uvidíme, co přinese budoucnost. Jeho táta taky začal pozdě," nechává Vendula rozhodnutí na synovi. Byla by ale velká škoda, kdyby se hudbě nevěnoval. Není mnoho lidí, kteří by uměli to, co Jakub zcela přirozeně ovládá. „Jako malý zkoušel Kuba hrát na klavír, ale později už nechtěl a nechtěl se ani učit. To je opravdu neskutečné, on nepotřebuje noty, protože to slyší!" popsala pyšně maminka s tím, že i vizuálně je syn celý táta. Na něho si ale bohužel Jakub nepamatuje.

Jaromír Soukup prolomil hradbu mlčení: Odhalil útěk Agáty i to, co si myslí o její staronové lásce. Fanoušci s ním souhlasí

Jaromír Soukup (54) je kontroverzní osoba českého showbyznysu, ovšem nyní si za své výroky připisuje plusové body a fanoušci si pochvalují jeho rozumná slova. Jaromír se vyjádřil ke staronovému vztahu Agáty a odtajnil dokonce i to, jak si Agáta „sbalila kufry“. Co řekl?
svetzeny.cz

Karel Svoboda je nezapomenutelný

Geniální skladatel spáchal sebevraždu, když byl malému synkovi pouhý rok. Samozřejmě od mala mu Vendula o tatínkovi vypráví a hlavně se Jakub nevyhne setkání s tatínkovým odkazem. Hudba, kterou Svoboda složil, zaznívá v podstatě neustále v rádiích a na televizních obrazovkách. „Kuba všechny tyhle věci vnímá, ale nechce o nich moc mluvit. To vám vždycky přinese život, nějakou, byť malou, zmínku. Já ho tím nechci nijak rozjitřovat. Přijde mi, že tohle si člověk přebere až někdy na prahu dospělosti. On svého tátu v podstatě nepoznal,” řekla Vendula na závěr. 

Uvidíme, kam se nakonec vydají kroky mladého muže. Třeba budou tatínkovy geny silnější, Jakub znovu usedne ke klavíru a půjde ve stopách nadaného skladatele. 

Zdroj článku