Přejít k hlavnímu obsahu

Pokorná a skromná hvězda Denisa Barešová: Držitelka Thálie má za sebou období plné stresu, depresí a panických atak

Jde z role do role a její hvězda stoupá. Přesto si Denisa Barešová (28) stále zachovává jistou dávku skromnosti. Přes svůj mladý věk už ví, co je to syndrom vyhoření a vzhledem k náročným natáčením neměla lehké období. Dobu temna má herečka naštěstí za sebou, ale o svých depresích a panických atakách nemá problém mluvit.

Herectví není jednoduchá práce a je občas velmi těžké ustát tlak okolí, nervy a stres, jestli roli zvládnete a jak bude přijata diváky. Denisa se o tom přesvědčila jakmile vylétla mezi hvězdy. Dodnes chodí na terapie a moc dobře ví, že do takového extrému fyzického a psychického vyčerpání se už nikdy nechce dostat.

Mimořádně talentovaná slečna

O tom, že je Denisa velmi talentovaná, svědčí její přijetí DAMU. Brunetka na hereckou školu nastoupila ještě během maturitního ročníku na gymnáziu. Rok tak studovala dvě školy. ‚‚Zkoušející se u přijímaček na DAMU zapomněli pořádně podívat do mých papírů. Že nemám hotový gympl, se provalilo, až když jsem byla přijatá,” smála se Barešová, během rozhovoru pro Novinky.cz s tím, že se ve studiu na vysněné škole našla. Říká se, že na DAMU jsou bez maturity přijati jen mimořádné talenty… A to pro Denisu rozhodně platí.

Barešovou budily panické ataky

Školu Denisa vystudovala bez problémů, ale po naskočení do reálného hereckého světa si na svá bedra přibrala mnohem více práce a byla v pořádném zápřahu. Současně natáčela pokračování úspěšného seriálu Kukačky a film Její tělo, jenž je trochu náročnějším žánrem. „V době těchto dvou natáčení jsem cítila tak velkou zodpovědnost, že jsem v noci nemohla spát, budily mě panické ataky, bála jsem se, abych třeba nezaspala,” přiznala herečka webu Blesk.cz, že tato forma deprese vyžadovala ohromné úsilí, aby si v nadsázce alespoň došla na záchod. 

Vycházející hvězda Alžběta Malá ze Smyslu pro tumor: Trnitá cesta pravnučky Trautenberka za hereckým snem

Jméno talentované herečky se dnes skloňuje v mnoha směrech. Alžbětu Malou (26) vystřelil do povědomí diváků seriál Smysl pro tumor a mladá žena se těší velkému zájmu o svou osobu. V žilách jí koluje herecká krev. Vždyť jejím pradědečkem nebyl nikdo jiný než Ilja Prachař, který ztvárnil například legendárního Trautenberka. Cesta před světla kamer však nebyla pro sympatickou brunetku vůbec jednoduchá.
svetzeny.cz

Úzkosti a deprese už k sobě Denisa nepustí

Byla paralyzována vlastním tělem a nebyla schopna zvednou ani telefon, aby někomu zavolala. Naštěstí u Denisy zabrala medikace a herečka se totálně nezhroutila. Během natáčení Její tělo ale musela odbíhat do nemocnice na vitamínové infuze. Svých limitů si je přemýšlivá herečka již moc dobře vědoma a kvůli tomu musí občas odmítnout i nabídku na další a další natáčení. ‚‚Myslím si, že jsem teďka mnohem lepší, panickou ataku jsem neměla fakt dlouho, což je super, ale zase vím, že někdy na mě může prostě skočit zezadu. Snažím se to dělat tak, abych se k té úzkosti otáčela tváří v tvář. Podívala se na ni, řekla si, jestli se jí mám zkusit vyvarovat, nebo ji k sobě nechat přijít,” dodala Barešová, která patří k nejobsazovanějším herečkám mladé generace a na svém kontě má významné ocenění.

Cena Thálie a nominace na Českého lva

V roce 2021 obdržela prestižní cenu Thálie pro mladého činoherního umělce do 33 let. Takové ocenění už něco znamená a herci otevře další dveře k pracovním nabídkám, jež nejsou žádné rychlokvašky. Navíc Denise cena pomohla se sebevědomím, které notně trpělo. ‚‚Přišlo to ve chvíli, kdy jsem dala výpověď v divadle, psychicky jsem na tom nebyla nejlíp a hodně jsem o sobě pochybovala, takže tohle bylo příjemný nakopnutí,” prozradila herečka s úsměvem. O svých kvalitách pak přesvědčila také akademiky při nominaci na Českého lva. Na svém kontě má již tři želízka v ohni, které zatím neproměnila. V jejím případě je však jen otázkou času, kdy bude v ruce držet sošku pro nejlepší herečku. 

Ve všech svých rolích je Denisa Barešová nepřehlédnutelná
Zdroj článku