Přejít k hlavnímu obsahu

Ochranné talismany celebrit: Jaký nosí Leonardo DiCaprio, Jennifer Aniston nebo Meghan Markle?

Možná jste si všimli, že často celebrity nosí stále ty samé šperky. Nedělají to z důvodu, že by to byly jejich oblíbené doplňky, ale jedná se o ochranné talismany, které je chrání a přináší jim do života štěstí. Podívejte se na nejpopulárnější amulety celebrit a zjistěte jejich význam.

Náramek z červené šňůrky

Možná jste si všimli, že celebrity často na ruce nosí na levé ruce červenou šňůrku, a to i při velmi slavnostních příležitostech, jako je předávání cen nebo při filmových premiérách. Vidět jste ji mohli například u Angeliny Jolie, Leonarda DiCapria, Ashtona Kutchera či Madonny. Nošení červené šňůrky vychází ze starého židovského učení Kabala, které věří, že energie okolního světa k nám proniká skrze naši levou půlku těla.

Jestliže se tedy chcete ochránit před proudící negativní energií, potřebujete dle kabalistů tento typ talismanu, aby od vás držel dál vše zlé. Někteří lidé nosí červenou šňůrku i na pravé ruce, protože věří, že ta funguje jako „lákadlo“ pro pozitivní energii a může jim do života přivolat přísun peněz a štěstí. S tím by nesouhlasili kabalisté, kteří naopak věří, že šňůrkou nošenou na pravé ruce se své síly ukryté v náramku vzdáváte. Šňůrka se váže i miminkům, aby je už od malička chránila. Náramek byste neměli sundavat, protože se věří, že s ním dáváte pryč i ochranu, která je nad vámi držena. Legenda praví, že až se náramek naplní negativní energií, roztrhne se sám od sebe, v ten moment je čas na pořízení nového.

Info ikona
Červená šnůrka
Mohlo by se vám líbit

Čtyři arogantní celebrity, do kterých byste to vůbec neřekli!

Celebrity jsou na červeném koberci samý úsměv. Snadno si tak získají sympatie fanoušků, kteří věří, že takto milé a příjemné jsou i v reálném životě. Mnohdy ale přichází rozčarování, když se personál nebo fanoušci svěří se svými zážitky se slavnými osobnostmi. V tomto článku vám představíme 4 arogantní celebrity, do kterých byste to neřekli.
svetzeny.cz

Ruka Fatimy

Ruka Fatimy je amulet, kterému se jinak říká také Hamsa (nebo v židovské víře Ruka Miriam) a pochází z dob Mezopotámie. Jako důležitý symbol ho vnímá židovská víra i islám. Obě náboženství vnímají tento talisman jako ochranný. Svého nositele by měl střežit a nedovolit, aby na něj byla uvalena kletba a držet ho dál od negativní energie a jejích projevů (závistivé pohledy, pomluvy, úmysl ublížit atp.) ostatních lidí. Svůj význam má i pro buddhisty, kteří věří, že ruka reprezentuje proudící čakry. Symbol sám o sobě značí také ženskost, údajně podporuje plodnost a dobrý průběh těhotenství. Dále představuje vnitřní sílu, požehnání od boha a moc. Není se co divit, že ho nosí řada slavných hereček, modelek a zpěvaček, například Jennifer Aniston, Heidi Klum, Sarah Jessica Parker či Madonna.

Info ikona
Ruka Fatimy

Modré oko

Modré oko je jeden z nejpopulárnějších talismanů, které si turisté vozí z dovolené v Řecku. Už ve starém Egyptě lidé věřili v jeho moc ochránit svého nositele. Měl by působit proti uřknutí, kletbě, zlobě a zlým silám. Věří se, že oko má sílu všechny tyto negativní vlivy odrážet. Pokud by se stalo, že oko praskne například po pádu, nevěřte, že jde o náhodu. Říká se, že se to stává, když se v něm nahromadí příliš negativity. Dnes se modré oko nosí i jako módní doplněk, často je vyrobeno z foukaného skla a je součástí přívěšků, náramků a prstenů. Oblíbily si ho i celebrity, například Lindsay Lohan, Rihanna, Kim Kardashian a Meghan Markle.

Info ikona
Modré oko

Podkova

Zlatá podkova je tradiční talisman pro štěstí, který se dnes nosí většinou ve formě přívěšku na řetízku. Dříve však bylo běžné, že se podkova přibila hřebíky na zeď za vchodovými dveřmi, důležité bylo, aby její otevřená část směřovala nahoru. Věřilo se, že jen tak do domu mohlo přicházet štěstí, také že dům ochrání před zlými silami i černou magií. Podkovu jako talisman nosí i řada celebrit, například Cameron Diaz a Sarah Jessica Parker. Kate Upton a Leona Lewis ji dokonce mají vytetovanou.

Mohlo by se vám líbit

5 celebrit, které navzdory tomu, že je celý svět miluje, zůstaly samy

Jsou krásní, bohatí a úspěšní, přesto zůstávají single. Každý z nich má pro to svůj důvod, někoho neláká rodinné štěstí, jiný má problém najít vhodnou partnerku a někomu zkrátka štěstí nepřálo. Pojďme se podívat na osudy 5 hollywoodských celebrit, které navzdory tomu, že je celý svět miluje, zůstaly samy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Lásky z archivu: Bruce Willis a Demi Moore. Skutečné šokující důvody rozvodu, které ukončily 11 leté manželství

Láska mezi nimi vzplanula jako oheň, když se potkali na promítání filmu. Po pár měsících se vzali v Las Vegas a rázem se stali jedním z nejslavnějších hollywoodských párů všech dob. Jejich šťastné manželství trvalo krásných 11 let. Co jim však rodinnou idylku překazilo? Pojďme spolu zavzpomínat na tuto slavnou dvojici.
svetzeny.cz