Přejít k hlavnímu obsahu

„Nezastavujeme, máme zpoždění!“ Legendární hláška odstartovala Vlastě Mészárosové kariéru. Herečka se nedožila ani 40. narozenin

Jméno Vlasta Mészárosová vám asi moc neřekne. Ovšem culíkatá usměvavá průvodčí ze Slunce, seno, jahody, to už se chytá snad každý. Role Lenky v komedii Copak je to za vojáka… po boku Jiřího Langmajera patří dnes již také k legendárním. Kdo ale byla Vlasta Mészárosová doopravdy? Její život neměl rozhodně šťastný konec...

Život se s Vlastou Mészárosovou příliš nemazlil. Její našláplá kariéra neměla dlouhého trvání, ovšem jí se podařilo zapsat se do paměti mnoha tisíců diváků. První a zřejmě osudová role byla ve filmu Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody, kde hrála průvodčí Helenku. Slovenská rodačka se ukázala i v dalším pokračování, ovšem ve třetím díle slavné trilogie už chyběla…

Čtěte také: Babička ze Slunce, seno: Víte, kolik hereček se v roli vystřídalo a o koho šlo? Pravda vás nejspíš překvapí

Smutný osud nejstarší dcery Gotta. Dominika mířila do světa modelingu, teď žebrá jídlo pro bezdomovce

V devadesátých letech jí padali muži k nohám. Dokonalá figura a ostré rysy, které zdědila po tátovi, jí bezprostředně otevíraly dveře do modelingového nebe. Ona ale raději vsadila na prozkoumávání japonštiny a čínštiny na filozofické fakultě, které studovala při hotelové škole, s vizí, že se jednou stane váženou překladatelkou. Později poznala současného manžela Tima Tolkkiho a její život nabral špatný směr.
svetzeny.cz

Byla to její první filmová role, takže chudák, měla ze začátku trochu trému. Jakmile ostych překonala, byla úžasná, naprosto bezvadná. Zhostila se toho velmi dobře. Působila hrozně přátelsky, byla bezprostřední, pořád se smála a byla veselá,“ prozradil webu Prima Ženy Zdeněk Troška.

Rozvod ji dostal na dno

Její soukromý život byl zahalen tajemstvím a mnoho ověřených informací o krásné herečce není. Její kariéru údajně ukončila závislost na drogách, ovšem tato informace nebyla nikdy potvrzena. Že se po ní slehla zem sice pravda byla, důvody ovšem byly čistě rodinné. Herečka se totiž věnovala výchově syna, o kterého později přišla. Po rozpadu manželství, který ji dostal na psychické dno, totiž její exmanžel vzal syna a odstěhovali se do Nizozemska.

V ložnici měl Bridget Jones i topmodelku Irinu Shayk. Fešák Bradley Cooper prodává svůj dům a vy se do něj můžete podívat

Bradley Cooper uvádí na trh svůj první dům, který si kdy koupil, okouzlující bungalov v Kalifornii, za 2,4 milionu dolarů. Dům herce Zrodila se hvězda nabízí tichý dvorek s vířivkou a ohništěm. Ostatně podívejte se sami, jak bydlí jeden z nejkrásnějších herců na světě.
svetzeny.cz

K filmu se chtěla pravděpodobně vrátit

Návrat k filmu přeci jen ještě jednou zvažovala, jak prozradil Zdeněk Troška. „Přišla na konkurz, když jsem hledal obsazení do pohádky Z pekla štěstí. Říkám jí: ‚Vlastičko, já o tobě vím. Kdybych tě potřeboval, ozvu se ti.‘ Hledal jsem víceméně kluky. To bylo naposledy, co jsme se viděli,“ odtajnil.

Informace o Vlastně se stále rozcházejí, ani datum jejího úmrtí není s určitostí potvrzeno. Údajně podlehla vrozené srdeční vadě, která jí nakonec stála život. Dle dostupných informací víme, že herečka zemřela před čtyřicítkou. V přesném věku se zdroje rozcházejí, uvádí se 36, 37, nebo 39.

Vlasta Mészarošová
Zdroj článku