Přejít k hlavnímu obsahu

Lásky z archivu: Tom Cruise a Katie Holmes

Info ikona
Tom Cruise a Katie Holmes

Po dlouhou dobu byli ikonickým párem Hollywoodu. Veřejnost a novináře pár překvapil hned dvakrát. Poprvé rychlým zasnoubením, podruhé nečekaným rozvodem. Pojďme si zavzpomínat na jejich šťastné chvíle i složitý rozchod a podívat se na to, jak velkou roli v jejich vztahu hrála scientologická církev.

Osudové interview

V roce 2004 zpovídá Katie Holmes reportér časopisu Seventeen. Katie je v té době zasnoubená s Chrisem Kleinem, se kterým tvoří pár už 5 let. Spontánně z ní „vypadne“, že si vždycky myslela, že se jednou vdá za Toma Cruise. Tehdy ještě netuší, jak moc blízko pravdě je. V roce 2005 se s Chrisem dohodnou na rozchodu a zrušení zasnoubení. Brzy na to se Katie začne na veřejnosti objevovat po boku Toma Cruise. V Hollywoodu v tu dobu kolují informace, že pár už se vídá několik týdnů. Následně Tom veřejně Katie vyzná lásku v show Oprah Winfrey, kde vykřikuje, že je zamilovaný a Katie je mimořádná žena.

 

Konverze k scientologii

O Tomovi je dobře známo, že je plně pohlcen scientologií. Jen těžko si lze představit, že by si vzal někoho s odlišnou vírou, logickým krokem tedy byla konverze Katie k scientologické církvi. Zpočátku byla z tohoto kroku nadšená i samotná Katie, v jednom rozhovoru řekla: „Je to opravdu vzrušující. Právě jsem s tím začala, chodím na kurzy a opravdu se mi to líbí. Mám pocit, že mi to opravdu pomáhá.“

 

Romantické zásnuby a radostná zpráva

Už po pár měsících randění se Tom rozhodl Katie požádat o ruku. A že to byla velká romantika. Poklekl před ní na Eiffelově věži a v ruce držel krabičku s nádherným prstenem s kamenem ve tvaru kapky. Katie samozřejmě řekla ano a na tiskové konferenci Tom další den oznámil jejich zasnoubení a dodal, že pár by si již přál miminko. A o čtyři měsíce později oznámili, že Katie je těhotná a oba dva se na miminko velmi těší. Dcera Suri se jim narodila v dubnu 2006.

Svatba a manželství

V listopadu roku 2006 se pár rozhodl vzít. Uspořádali velkolepou svatbu v Itálii. Ta se odehrávala na zámku Odescalchi, jehož historie sahá až do 15. století. Na první pohled vše vypadalo ideálně, Katie oblékla honosnou róbu od Giorgio Armani, všude byla pompézní výzdoba a spousta VIP hostů. Ve vzduchu už však tehdy bylo cítit napětí, jelikož rodiče Katie si nebyli jisti, že je Tom pro ni správná volba s ohledem na scientologickou víru.

Přesto se navenek zdálo vše v naprostém pořádku a manželství jim klapalo. V roce 2010 o manželství Katie mluvila takto: „Je to úžasný život, každý den si připomínáme, jaké máme neuvěřitelné štěstí“. Když však padla otázka na další děti, byla Katie více zdrženlivá a odpověděla, že možná až za pár let, že se momentálně chce soustředit na výchovu Suri. Rodinnou idylku potvrdil novinářům i Tom Cruise, který v roce 2012 mluvil o Katie jako o životním štěstí, které ho potkalo a zdůraznil, že jejich vztah je výjimečný.

Zlomový rok 2012

Vše se ale o pár týdnů později kompletně změnilo. První signálem, že je něco špatně, byla absence Katie na premiéře Tomova nového filmu. Krátce na to požádala Katie o rozvod, kdy médiím sdělila pouze to, že je to jejich soukromá záležitost. Naštěstí se pár velmi rychle domluvil ohledně péče o Suri, kterou vychovává Katie a Tom ji navštěvuje. Tom byl z rozvodu zdrcený, dle jeho slov jej vůbec nečekal. Později se Katie svěřila, že rozhodnutí rozvést se udělala s ohledem na dceru Suri, jelikož se bála, že na ni scientologická církev bude mít špatný vliv. I jí samotné Tomova posedlost scientologií vadila, už se zkrátka nechtěla řídit jejich pravidly a být pod neustálou kontrolou. Nezbývá než doufat že jsou oba dnes takto šťastnější.