Přejít k hlavnímu obsahu

KVIFF 2024: Zjistěte, které světové hvězdy dorazí, jaké jsou soutěžní filmy, ale i to, jak získat vstupenky

Karlovarský mezinárodní filmový festival (KVIFF) se opět vrací v roce 2024, aby přinesl do západočeského lázeňského města Karlovy Vary neuvěřitelnou přehlídku filmové tvorby z celého světa. Tento prestižní festival, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších filmových festivalů ve střední a východní Evropě, se uskuteční od 28. června do 6. července 2024.

Karlovarský Filmový Festival 2024: Oslava kinematografie v srdci Evropy

Hlavní lákadla KVIFF 2024

Festival je známý svou širokou škálou filmů, které sahají od mezinárodních premiér po retrospektivy a nezávislé filmy. Letos se očekává účast mnoha významných osobností filmového průmyslu, včetně renomovaných režisérů, herců a producentů. KVIFF je také platformou pro objevování nových talentů, kteří zde mohou představit svá díla a získat cenné zkušenosti a kontakty.

Mohlo by se vám líbit

KVIFF 2023: Jak vypadají celebrity, než se nachystají na červený koberec?

Pozlátku červeného koberce známe všichni. České a světové celebrity se chystají hodiny, šaty řeší měsíce dopředu a konečný výsledek je vždy dechberoucí. Podívejte se ale na slavné osobnosti, jak vypadají, než vkročí na červený koberec.
svetzeny.cz

Soutěžní sekce a ceny

Jedním z hlavních vrcholů festivalu je jeho soutěžní sekce, kde se filmy utkávají o Křišťálový glóbus – hlavní cenu festivalu. Kromě hlavní soutěže nabízí KVIFF také sekce jako East of the West, zaměřenou na filmy z východní a střední Evropy, a dokumentární soutěž, která přitahuje pozornost na některé z nejlepších dokumentárních filmů roku.

Jak získat vstupenky?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na festivalové filmy, je zakoupení festivalového pasu. S tímto pasem má návštěvník nárok na tři vstupenky na různé filmy každý den, po dobu platnosti pasu. K dispozici je také možnost zakoupení jednorázových vstupenek. Festivalový pas a vstupenky jsou k dispozici pouze na místě v Karlových Varech.

Prodej začíná ve čtvrtek 27. června 2024 v 9:00 v pokladnách hotelu Thermal.

Mohlo by se vám líbit

KVIFF 2023: Móda, nebo nevkus? Brzobohatý si nalakoval nehty černou barvou

Co je a není vkusné, o tom by se dalo spekulovat celé hodiny. Na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varech si nešlo nevšimnout mužů, kteří se snaží následovat zahraniční trendy. Jak se vám líbí Ondřej Gregor Brzobohatý s nalakovanými nehty nebo Jordan Haj s kabelkou? Podívejte se do naší galerie.
svetzeny.cz

Doprovodný program

Kromě filmových projekcí nabízí KVIFF i bohatý doprovodný program, který zahrnuje diskuse s filmaři, workshopy, koncerty a výstavy. Tyto akce umožňují návštěvníkům nejen sledovat filmy, ale také se setkávat s tvůrci a diskutovat o aktuálních trendech ve světě kinematografie.

Atmosféra festivalu

Karlovy Vary během festivalu ožívají jedinečnou atmosférou, kdy se město plní filmovými nadšenci, celebritami a turisty z celého světa. Festivalové centrum, situované v Hotelu Thermal, se stává středobodem veškerého dění. Pro mnoho návštěvníků je KVIFF nejen kulturním zážitkem, ale také příležitostí k objevování krás historického města a jeho okolí.

Soutěžní filmy KVIFF 2024

Ostře sledované jádro festivalového programu, které se již tradičně skládá ze soutěží Hlavní a Proxima, a z exkluzivní nesoutěžní sekce Zvláštní uvedení, nabídne jedinečný mix žánrů a témat vibrujících současným světem umělecké kinematografie.

Filmy v Hlavní soutěži

Ai ni ranbou / Rude to Love / Zákoutí lásky Režie: Yukihiro Morigaki Japonsko, 2023, 105 min, světová premiéra

Banzo / Banzo / Banzo Režie: Margarida Cardoso Portugalsko, Francie, Nizozemsko, 2024, 127 min, mezinárodní premiéra

Cì xīn qiè gŭ / Pierce / Na kordy Režie: Nelicia Low Singapur, Tchaj-wan, Polsko, 2024, 109 min, světová premiéra

Drie dagen vis / Three Days of Fish / Host a ryba třetího dne Režie: Peter Hoogendoorn Nizozemsko, Belgie, 2024, 85 min, světová premiéra

Elskling / Loveable / Až na věky Režie: Lilja Ingolfsdottir Norsko, 2024, 101 min, světová premiéra

Ema a smrtihlav / The Hungarian Dressmaker / Ema a smrtihlav Režie: Iveta Grófová Slovenská republika, Česká republika, 2024, 129 min, světová premiéra

Mord / Our Lovely Pig Slaughter / Mord Režie: Adam Martinec Česká republika, Slovenská republika, 2024, 84 min, světová premiéra

Náhlý záblesk hlubších věcí / A Sudden Glimpse to Deeper Things / A Sudden Glimpse to Deeper Things Režie: Mark Cousins Velká Británie, 2024, 88 min, světová premiéra

Panoptikoni / Panopticon / Panoptikon Režie: George Sikharulidze Gruzie, Francie, Itálie, Rumunsko, 2024, 95 min, světová premiéra

Proslava / Celebration / Oslava Režie: Bruno Anković Chorvatsko, Katar, 2024, 86 min, světová premiéra

Světýlka / Tiny Lights / Světýlka Režie: Beata Parkanová Česká republika, Slovenská republika, 2024, 74 min, světová premiéra

Xoftex / Xoftex / Xoftex Režie: Noaz Deshe Německo, Francie, 2024, 95 min, světová premiéra

Mohlo by se vám líbit

Poznáte krasavce s cigaretou? Známý seriálový detektiv měl české předky a nezdárnou dceru

Patří k nejznámějším detektivům televizních obrazovek. Vždy poněkud natvrdlý a zmatený, pusu plnou vlezlých otázek, v pomuchlaném baloňáku a s obligátním doutníkem v ruce… Poznáváte?
svetzeny.cz

Hvězdy karlovarského festivalu: Viggo Mortensen, Clive Owen a Daniel Brühl

Viggo Mortensen

Viggo Mortensen je nejznámější pro svou roli Aragorna v trilogii Pán prstenů, která mu přinesla celosvětovou slávu a uznání. Jeho herecký rozsah se však neomezuje jen na fantasy žánr; exceloval také v dramatech, jako jsou Cesta, Eastern Promises a Green Book, za kterou získal nominaci na Oscara.

Clive Owen

Clive Owen zazářil v mnoha filmech, ale nejvíce je známý pro svou roli v thrilleru Closer, za kterou byl nominován na Oscara. Další významné filmy zahrnují Děti lidí, Sin City a Inside Man. Owen je ceněn pro své intenzivní a přesvědčivé výkony.

Daniel Brühl

Daniel Brühl se proslavil díky roli ve filmu Good Bye, Lenin!, která mu otevřela dveře do mezinárodní kinematografie. Další významné role zahrnují film Nehanební parchanti, kde hrál německého vojáka Fredricka Zollera, a Rivalové, kde ztvárnil závodníka Formule 1 Niky Laudu. Brühl je známý svou schopností ztvárnit komplexní a emocionálně bohaté postavy.

Význam KVIFF

Karlovarský filmový festival má zásadní význam nejen pro českou, ale i mezinárodní filmovou scénu. Je místem, kde se setkávají různé kultury a filmové styly, a kde se oslavuje umění a kreativita. Každý ročník přináší něco nového a zajímavého, a letošní KVIFF 2024 slibuje být jedním z nejlepších v historii festivalu.

Hvězdné momenty KVIFF 2023
Zdroj článku