Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá Píšťalka ufoukaná z Básníků: Eva Vejmělková je celý život s jedním mužem, dnes pomáhá léčit lidské duše

V osmdesátých letech patřila Eva Vejmělková (55) k největším ženským idolům. Krásná blondýnka s modrýma očima okouzlila snad každého. Jako Píšťalce jí propadl hlavní hrdina filmu o Básnících a svému osudovému muži učarovala v pouhých šestnácti letech. Manželé jsou spolu dodnes. Místo radosti na televizní obrazovce pomáhá Eva léčit bolavé duše. Podívejte se, jak dnes vypadá a co vlastně dělá.

Herecký talent projevovala Eva už jako malá holčička, a tak ji maminka přihlásila do ochotnického divadelního kroužku. Další kroky pak byly jasné, dostala se na konzervatoř a dál rozvíjela své umění. V šestnácti letech si blondýnky všimli filmaři a nabídli jí první roli.

Konkurz na film změnil Evě život

Vzhledem ke svému půvabu si zahrála princeznu v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. To byl pro Evu začátek kariéry, a když se dozvěděla o konkurzu do připravovaného filmu Fontána pre Zuzanu, rozhodla se zkusit štěstí. V tu chvíli ještě netušila, že ji setkání s režisérem změní celý život. Jakmile Dušan Rapoš uviděl dlouhovlasou krásku, měl o hlavní hrdince svého snímku jasno. Vejmělková ho doslova očarovala, a to nejen díky svému talentu. 

Vztah herečky a režiséra budil rozpaky

Film slavil velký úspěch, což se o dalších dvou dílech říci nedá a modrooká blondýnka s tváří nevinné panenky se stala snem mnoha mužů. Vejmělková si na nezájem druhého pohlaví rozhodně nemohla stěžovat a nápadníci jí padali k nohám. Měli ovšem smůlu. Také pro Evu bylo setkání s Dušanem osudové a do režiséra se zamilovala až po uši. Lásce tehdy už rozvedeného muže a o polovinu mladší začínající herečky nic nebránilo. Okolí nesourodé dvojici příliš šancí nedávalo. Mnozí označovali Vejmělkovou za vypočítavou slečnu, která se chce dostat románkem s režisérem k lepším rolím. Další hlasy naznačovaly, že věkový rozdíl je příliš velký, než aby si dospělý muž mohl rozumět s tak mladou dívkou.

Křehká Jeskyňka z Básníků: Adriana Tarábková je stále půvabná, natáčení však rezolutně odmítá

Před neuvěřitelnými čtyřiceti letech okouzlovala Adriana Tarábková (57) nejen hlavního hrdinu filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Krásná blondýnka ale bohužel k velké lítostí mužských obdivovatelů v herectví dále nepokračovala. Naopak mediální zájem a zástupy fanoušků Slovenku děsily. Dnes je z filmové Jeskyňky stálé velmi pohledná žena, úspěšná podnikatelka a veškeré nabídky na natáčení s díky odmítá.
svetzeny.cz

Vejmělková je celý život věrná jednomu muži

Partneři a dnes již manželé ale všechny převezli a dokázali, že pravá láska na věk a nepřející řeči nehledí. Eva s Dušanem jsou spolu už téměř 40 let a stále jim to skvěle klape. ‚‚Jaký je recept na spokojené manželství? Pohoda, láska a sex,” prozradila s úsměvem herečka webu Blesk.cz. Se svatebními zvony však partneři čekali celkem dlouho a v jejich případě se nejednalo o klasickou veselku. Své ‚‚ano” si řekli v roce 2000 v Las Vegas a nevěsta na sobě měla rudé šaty. Do manželství se pak narodily dnes již dospělé dcery Tara a Rita.  

Píšťalka ufoukaná napravuje vztahy a léčí duše

Dušan tak ulovil jednu z nejkrásnějších hereček. „Chtěl bych ti někdy do džbánku pro pivo skočit k Beránku, Píšťalko ufoukaná!“ citoval Pavel Kříž alias Štěpán Šafránek zamilované verše nádherné zámecké paní ve třetím díle o Básnících. Bohužel ke smůle všech obdivovatelů se Eva rozhodla odsunout herectví na druhou kolej a naplno se věnovat rodině. Dvojnásobná maminka stihla také vystudovat psychologii a dnes má svou vlastní terapeutickou praxi. ‚‚Přicházejí ke mně lidé, kteří se ocitli na křižovatce života a nevědí, zda vůbec a kam vede jejich cesta,” prozradila Vejmělková webu Deník.cz, která se před kameru vrátila v roce 2020 ve filmu Ženská pomsta. Byl to tak trochu rodinný byznys - manžel usedl do režisérského křesla a Eva, která vypadá stále skvěle, se podílela na scénáři. 

Eva Vejmělková byla a stále je idolem mnoha mužů
Zdroj článku