Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá syn rodičů Vlasákové a Dolanského: Maximilián je fešák a protekci odmítá

Info ikona
Lenka Vlasáková a Jan Dolanský

V hereckých rodinách většinou jablko nepadá daleko od stromu. To je případ i Maximiliána (18), jenž je synem výborných umělců Lenky Vlasákové (51) a Jana Dolanského (45). Talentovaný mladík ale rozhodně na protekci rodičů nespoléhá a chce si kariéru vybudovat sám bez jejich pomoci.

Silné geny se zkrátka nezapřou, a i když rodiče vědí, že je herectví občas velká řehole, rozhodnutí cílevědomého Maximiliána zcela respektují. Syn má jejich plnou podporu, ale nechávají ho, ať si cestičku ke slávě vyšlape sám. 


 

Vlasáková je z Maxe občas na nervy

Dospívající mladík je skvělou kombinací maminky a tatínka - pro svět kamer ideální tvář. Maximilián studuje na Pražské konzervatoři hudebně-dramatický obor a učaroval ho parkour, čímž přivádí Lenku trochu k šílenství. ‚‚Skáče street parkour, to jsou ti kluci, co jdou po ulici a najednou někam vyběhnou a skočí přemet. Je to o nervy. Třeba předevčírem si málem překousl jazyk. Bojím se o něj, ale co můžu dělat? Nic,“ přiznala herečka webu Idnes.cz s tím, že také dcera Amélie jí dokáže pošramotit nervy. Ta pro změnu miluje koně a po jednom pádu už skončila v nemocnici. Vlasáková je maminkou čtyř dětí (nejstarší dceru má z prvního manželství), takže strach o ratolesti je prakticky na denní bázi. 

Cílevědomý mladík je všestranně nadaný

S tím se však Lenka musela smířit a až na nebezpečné koníčky je na své děti po zásluze hrdá. „Aby se naše děti nevydaly uměleckým směrem, se zatím nepovedlo. Nevyšly už tři pokusy ze čtyř. Sofie je malířka, Amálka je kostýmní výtvarnice a návrhářka a Maximilián je herec,“ prozradila Vlasáková v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. S Maxem dokonce hraje společně v divadelní hře a spolupráci se synem si jen pochvaluje. Mimo účinkování na prknech, co znamenají svět, se Max mihl v seriálu Kriminálka Anděl a za sebou má i první dabérskou zkušenost. Jeho hlas můžeme slyšet na dětském kanálu ČT :D, kde provází pořadem Co všechno umí počasí.

Jak dnes vypadá syn slavných rodičů Chýlkové s Krausem? Z malého Jáchyma je pořádný fešák, který pláchnul do světa

svetzeny.cz

Max chce svou kariéru vybudovat bez protekce známého jména

Do dabingu se sympatický mladík vrhl s nadšením, i když ne vždy bylo ve studiu slunečno. ‚‚Chvílemi se to dost hledalo a byl to pro mě boj. Párkrát jsme se zasekli třeba jen na jedné větě, a když jsem ji říkal po třicáté, bylo to náročné," přiznal Max upřímně webu Lifee.cz s tím, že ač se zabejčil, že vše zvládne sám a nepotřebuje pomoc rodičů, pro radu si přece jen přišel. ‚‚Chodil jsem za tátou, protože táta je v dabingu a v práci s hlasem zběhlý. Občas jsem za ním přišel, ale jen kvůli tomu, abych si text poskládal po smyslu. Potom už to nebylo potřeba," vysvětlil talentovaný herec nové generace.

Synovo stěhování táta Dolanský obrečel

S rodiči má Maximilián skvělý vztah a ví, že se na jejich pomoc může vždy spolehnout. Ve společné domácnosti s nimi už ale nežije. Nedávno vylétl z rodného hnízda. „Teď jsem se čerstvě odstěhoval. Táta mi se stěhováním ještě pomáhal, poplácal mě po zádech, ale pak mi máma volala, že jí brečí na rameni, že tam nejsem. Tak nevím. Ale i mně ta rodina nějakým způsobem chybí,“ přiznal Max s úsměvem. O talentovaném mladíkovi, který to má vzhledem ke svému věku v hlavě více než srovnané, jistě ještě hodně uslyšíme.

Nadaný Maximilián má všechny předpoklady pro vstup do světa filmu
Zdroj článku