Přejít k hlavnímu obsahu

Dáda Patrasová se ohrazuje proti údajně lživým informacím: ‚,Neřídila jsem opilá a u žádného soudu jsem nebyla.”

Královna dětských srdci zuří. Dáda Patrasová (67) má za sebou soud, kdy jí byl vyměřen trest za nehodu, kterou spáchala loni v květnu. Herečka se ale ohradila, že prý u žádného soudu nebyla a rozhodně nedostala trest za řízení pod vlivem.

Kvíz: Tamější, nebo tamnější? Otestujte si svoje znalosti českého jazyka ze základní školy

Znáte pravidla českého pravopisu? Máte v sobě schopnost rozpoznat nejčastější chyby v psaní? Pokud chcete prověřit svoje znalosti českého jazyka a zároveň si užít trochu zábavy, jste na správném místě! Připravili jsme pro vás zábavný kvíz, který vás bude nejen bavit, ale také vám pomůže zlepšit vaše jazykové dovednosti.
svetzeny.cz

Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Toto heslo si Dáda v posledních dnech oblíbila. Jak jinak si vysvětlit, že zcela popírá, že by se zahájil soud v případě její loňské autonehody a navíc prý žádný alkohol před jízdou nepožila. Stala se tak vůbec nehoda…? 

Bez komentáře

Před rokem v květnu Patrasová nabourala svým Mercedesem nejdříve do dalšího auta  a poté do betonové zábrany. Ve voze s ní seděl také manžel, saxofonista Felix Slováček (80). Na místě odmítla dechovou zkoušku a zmizela za dveřmi svého domu. Na dotazy odpovídala dost zmateně. ‚Jakou nehodu? Já se k tomu prostě nebudu vyjadřovat. Ne, nebudu se vyjadřovat," řekla tehdy Dáda televizi Nova a po hodině vyšla z domu krokem člověka, co v sobě má minimálně dvě promile. Potácela se vinohradskými ulicemi, málem ji přejel autobus a nakonec se usadila před branku na chodník. Vše zachytily kamery, ale Patrasová stále tvrdí totéž: ‚‚Ne, nepila jsem.”

Zmatená Dáda po nehodě

Za nehodu mohla závada na autě

Pak se ovšem Dáda nechala pro deník Blesk slyšet, že jí je vše líto a že jízda tramvají je také fajn. Uplynulo pár týdnů a vše je zase jinak! ‚‚Nehoda se nestala pod vlivem alkoholu. Nikdo mi nebral krev, nikdo mi nedával dýchnout. Bourala jsem proto, že jsem měla prokazatelnou závadu na vozidle," vyjádřila se rozhořčená Patrasová pro web sedmicka.tyden.cz s tím, že policisté u nich doma zazvonili až na udání. Přitom byli přítomni u nehody. Kdysi krásná herečka by tak z fleku mohla začít psát pohádky, protože fantazírování jí jde na jedničku.

Tučná pokuta a zákaz řízení

Báchorky si vymýšlí i ohledně soudu, u kterého prý nikdy nebyla a vypadá to, že by mohla aspirovat na světici roku. Bohužel výmysly jsou pouze v Dádině hlavě a pravda je zcela někde jinde. „V rozhodnutí byla uznána vina a obviněná osoba (D.S.) byla odsouzena pro spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin jí byl uložen peněžitý trest, a to 100 denních sazeb ve výši 2 000 Kč, tj. celkem ve výši 200 000 Kč,“ řekl pro novinky.cz Josef Mana, místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 10 s tím, že příkaz je pravomocný a obviněná osoba dostala také zákaz řízení po dobu dvou let.

Na Dádino chování asi není potřeba více slov. Je smutné, kam až dostal alkohol oblíbenou herečku napříč generacemi. Ale dokud si nepřizná, že má problém, nemohou s ní její nejbližší nic udělat. 

Zdroj článku