Přejít k hlavnímu obsahu

Ostrov Sal – netradiční exotická dovolená

Info ikona
Kapverdy

Láká vás netradiční exotická dovolená? Vydejte se s námi na úchvatný kapverdský ostrov Sal! Abyste si ho užili naplno, přinášíme vám tipy na nejkrásnější a nejzajímavější místa, která byste si při jeho návštěvě určitě neměli nechat ujít.

Mezi nejnavštěvovanější ostrovy Kapverd patří právě SalNajdete zde skvěle vybavené hotelové komplexy, překrásné písčité pláže lákající k odpočinku a příjemně teplé moře nabízející vyžití v podobě vodních sportů. To však není vše, co ostrov nabízí!

Projděte se mezi žraloky

K oblíbeným turistickým cílům patří například Žraločí zátoka nacházející se poblíž městečka Pedra de Lume, neboť nabízí nezapomenutelný zážitek, a to brouzdání mezi žraloky! Nemusíte se však ničeho obávat, jedná se o mláďata žraloka citronového, od kterých vám nic nehrozí.

Info ikona
Kapverdy

Vypravte se za mořskými želvami a velrybami

Mořské živočichy můžete obdivovat také v rezervaci Reserva Natural de Baia da Murdeira. Spatřit zde lze několik druhů mořských želv a sezónně i ohrožené keporkaky. Místo je navíc hnízdištěm faetonů červenozobých.

Cestovní kancelář Blue Style nabízí také pozorování mořských želv s průvodcem, od kterého se dozvíte řadu zajímavých informací o těchto krásných stvořeních.

Info ikona
Kapverdy

Prohlédněte si kapverdskou přírodu na jednom místě

Pokud chcete poznávat spíše pevninskou faunu a flóru, doporučujeme botanickou zahradu Viveiro a Zoo di Terra nacházející se pár kilometrů severně od města Santa Maria. Uvidíte zde různorodé rostliny a živočichy, kteří se volně vyskytují na Kapverdských ostrovech. A až vám během prohlídky vyhládne, občerstvit se můžete v baru, nesoucím se v ekologickém stylu, který je součástí areálu.

Info ikona
Kapverdy

Nechte se nadnášet v solném jezeru Salinas

Vynechat byste určitě neměli ani návštěvu sopečného kráteru nedaleko Pedra de Lume, ve kterém se nachází solné pláně a jezero Salinas. Voda je zde díky přírodním podmínkám sedmadvacetkrát slanější než normální mořská voda a má léčivé účinky na kožní onemocnění. Navíc koupání, respektive spíš vznášení se na hladině, je opravdu hezkým zážitkem.

Info ikona
Kapverdy

Pohledťe do Modrého oka

Zátoka Buracona vznikla činností moře v lávové vyvřelině a ve zdejších jezírkách se lze za hezkého počasí koupat. Hlavní atrakcí je však takzvané Modré oko – jeskyně naplněná vodou, která za určitých světelných podmínek změní barvu na tyrkysovou a připomíná právě zmíněný smyslový orgán.

Rozhlédněte se z majáku

Na ostrově Sal je majáků hned několik. Historickou dominantou Pedra de Lume je červený maják, zvaný Farol, stojící na vysokém písečném kopci. Výhled odtud je opravdu dechberoucí.

Info ikona
Kapverdy