Přejít k hlavnímu obsahu

Vědomostní hospodský kvíz: Prověřte si všeobecné znalosti a zkuste projít testem bez chyby

Hospodské kvízy jsou oblíbenou zábavou, ze které se stal jakýsi fenomén. Jde o vědomostní soutěžní večery, které probíhají v hospodě, baru nebo restauraci. Tématem je všeobecný přehled. To znamená, že zdaleka nejde jen o vědomosti ze školy, ale také třeba o znalosti filmů, výtvarného umění, sportovních událostí či cestování. Zkuste si pár otázek zodpovědět v našem zábavném kvízu! Plný počet bodů získá jen opravdu chytrý člověk s výborným přehledem.

Co je to hospodský kvíz?

Hospodské kvízy se stávají stále populárnějšími, což lze částečně přičíst i oblíbeným televizním soutěžím. Nicméně, nejde o žádnou novinku a ani zdaleka nevznikly v České republice. Původní anglický termín "pub quiz“ naznačuje, že tato forma zábavy vznikla v Británii již v sedmdesátých letech minulého století. Hlavním cílem bylo poskytnout hostům v hospodách a restauracích zábavu, a to zejména ve dnech s nižší návštěvností. Z Británie se "pub quiz“ rozšířil do mnoha zemí světa v různých podobách a později také do České republiky. Dnes se jedná o velmi oblíbenou formu zábavy, kterou si můžete zpestřit jakýkoliv večer v hospodě, baru či restauraci.

 

Kvíz: Poznáte oblíbené televizní seriály z 80. a 90. let pouze podle fotografie? Testem by měl bez chyby projít téměř každý

Přelom osmdesátých a devadesátých let přinesl celou řadu televizních seriálů, které byly tak populární, že se dočkaly mnoha pokračování. Dodnes na ně většina z nás ráda vzpomíná. Vraťte se s námi trochu nostalgicky do této jedinečné éry. Připravili jsme pro vás zábavný kvíz. Poznáte oblíbené seriály z tohoto období pouze na základě fotografií? Měla by to být pro vás hračka.
svetzeny.cz

Co je podstatou hospodského kvízu?

Podstata "pub quiz" spočívá v tom, že se jedná o zábavnou soutěžní aktivitu, která se obvykle koná v hospodách nebo restauracích. Členové několika týmů soutěží v odpovídání na různé otázky z různých oblastí, jako jsou věda, historie, popkultura, sport nebo aktuální události. Týmy se snaží získat co nejvíce bodů odpovědí na co nejvíce otázek. "Pub quiz" má obvykle přátelskou atmosféru a je skvělým způsobem pro společné trávení času s přáteli a známými.

Obvykle se kvíz skládá z pěti kol, každé s dvěma různými tématy, což dává dohromady deset tematických okruhů během celé hry. Otázky jsou prezentovány na plátně nebo monitoru a soutěžící zapisují odpovědi na papírové archy. Lidé se rozdělí do jednotlivých týmů, které proti sobě soutěží. Důležité je, že každý tým musí dosáhnout shody členů na jedné odpovědi ke každé otázce. Po skončení kola moderátor vyhodnotí odpovědi, opraví je, zveřejní správné odpovědi a vyhlásí vítěze.

Zábavný kvíz: Otestujte si, zda patříte mezi necelé 2% nadprůměrně inteligentních lidí

Inteligenční kvocient, zkráceně IQ, může být hodnocen prostřednictvím různých testů. Jen přibližně necelé 2% populace má IQ nad 130, což je nadprůměrná hodnota. Vyzkoušejte si náš zábavný kvíz a zjistěte, jakou máte přibližnou úroveň inteligence vy.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

 

Zdroj článku