Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: V neděli startují Chalupáři. Ukažte, jak výborně znáte tento legendární seriál

Znáte český kultovní seriál Chalupáři? Není možné, že jste o nich neslyšeli, ale jak byste obstáli v kvízu? Zkuste si to, protože v neděli Chalupáři startují a jsou předzvěstí zábavného léta s televizními obrazovkami. Vyzkoušejte si náš těžší kvíz, který prověří vaše znalosti o vzniku seriálu, hercích a jejich aktivitách. Náš kvíz je určen pro ty, kteří chtějí dokázat, že znají Chalupáře opravdu do hloubky.

Chalupáři, jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých seriálů, vznikl v roce 1975 a od té doby si získal srdce mnoha diváků. Seriál sleduje příběh penzionovaného "Pražáka" Evžena Humla, který se rozhodne odstěhovat na venkov a začít nový život v malé vesnici, kde chce nalézt klid na důchod. Tam potkává svérázného místního obyvatele Bohouše Císaře, se kterým se postupně spřátelí a zažívají spolu řadu komických i dojemných situací.

Seriál Chalupáři se stal kultovním nejen díky svému humornému a dojemnému příběhu, ale také díky vynikajícím hereckým výkonům. Zejména chemie dvou hlavních protagonistů, herců Jiřího Sováka a Josefa Kemra, je na obrazovce dodnes nezapomenutelná. Seriál se také proslavil svými dnes již kultovními hláškami, které se staly součástí českého kulturního dědictví.

Seriál nejen že bavil generace diváků, ale také přinesl obraz venkovského života a jeho kouzlo. Chalupáři zůstávají v srdcích mnoha diváků jako symbol české televizní tvorby, podobně jako série Slunce, seno...

Jak dobře znáte Chalupáře? Otestujte se, ještě než nedělní zábava vypukne!

A pokud vás nebaví Chalupáři a máte raději filmy, pak zkuste podobný kvíz, kde si prověříte znalosti z kultovní letní komedie Na samotě u lesa.

Tak jak jste na tom? Už se cítíte na neděli lépe připraveni? Kdyby ne, a na seriály jste kvůli našim kvízům zanevřeli, vyzkoušejte si třeba, jak dobře si pamatujete, kolik co stálo v komunistických Čechách.

Zdroj článku