Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Otestujte si znalosti ze zeměpisu. Poznáte nejslavnější evropská města?

Info ikona
Kvíz ze zeměpisu

Zeměpis pro základní školu by měl zvládnout každý levou zadní. Ačkoli pravděpodobně znáte většinu hlavních měst Evropy, Svět ženy vás vyzkouší, zda je poznáte podle fotografií. Otestujte se a sdílejte svoje výsledky. Obstojíte nebo pohoříte?

Mezi nejkrásnější msta Evropy bezesporu patří i Praha. Zajímá vás, jak jsou na tom ostatní města? Mezi top 8 měst patří: Vídeň, Bern, Budapešť, Florencie, Paříž, Edinburgh nebo Kodaň. Náš zábavný kvíz otestujte vaše znalosti dle fotografií. 12 hlavních měst Evropy, 12 fotek a vaše odpovědi. Jdeme na to!

 

Věděli jste, že …

Největším městem Evropy je Moskva, která má přes 12 milionů obyvatel. Co se peněz týče, nejchudší jsou v Evropě Moldavané a naopak největší boháči jsou Lichtenštejnci.

Vznik slova Evropa

Slovo bylo dříve jménem. Koho? Dle starověké řecké povídky bylo Evropa jméno pro krásnou fénickou princeznu. Byla dcerou Agnora, krále Týru. Zeus se do ní zamiloval, a aby ji oslnil, proměnil se v bílého býka. Princezna vylezla na jeho hřbet a byla odnesena na Krétu, kde se jí Zeus zjevil ve své celé kráse.

Z pouště mořem

V průběhu posledních 40 let bylo prokázáno, že v minulosti Středozemní moře úplně vyschlo.

Zdraví: Jedno ze čtyř zvířat prozradí váš denní režim. 55 % populace jsou medvědi

svetzeny.cz

Nejdelší název, který nikdy nevyslovíte

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Toto je název jedné obce ve Walesu, která je velice známá jen pro její dlouhé jméno, které v překladu zní “Kostel Panny Marie v roklině bílých lístků poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia u červené jeskyně”.

Symbol USA, který vznikl v Evropě

Tato socha stojící v USA patří mezi jednu z nejznámějších soch, co už ale nemusí být pro mnohé tak známe je to, že pochází z Evropy, konkrétně z Francie. Má připomínat přátelství a pomoc, kterou poskytla Francie americkým osadníkům v jejich boji za nezávislost.

Zdroj článku