Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Kde se nejčastěji dopouštíme hrubých chyb v pravopisu? Tyto chytáky dokážou zamotat hlavu

I rodný jazyk dokáže někdy pěkně potrápit, obzvlášť pokud se jedná o češtinu. Je sice libozvučná a barevná, její pravidla jsou ale občas složitá a umí člověka zmást. Jste si v pravopisu jistá v kramflecích, nebo máte mezery? Otestujte se v našem kvízu!

Pro někoho je psát a komunikovat bez gramatických chyb naprosto přirozené, jiní v pravidlech českého pravopisu tápou a trápí se při psaní jakéhokoliv textu. Čeština dokáže být ošemetná a záludná a často dokáže rozhodit i jedince, kteří ve škole v tomto předmětu vynikali. Zapamatovat si totiž všechna pravidla, výjimky a chytáky není jen tak.

Právě chytáky našeho rodného jazyka bývají kamenem úrazu. Často zmatou i toho nejprověřenějšího češtináře. Chybami se ale člověk učí a opakování je matka moudrosti, takže není na škodu občas potrénovat mozek a ověřit si, zda jsou naše znalosti stále dostačující. Jak v našem kvízu zaměřeném na chytáky v češtině zabodujete vy?

Mohlo by se vám líbit

Zábavný kvíz: WC, SRPŠ nebo QR. Víte, co znamenají zkratky, které denně používáte?

Narážíme na ně denně a víme a nad jejich významem ani nepřemýšlíme. Víme, co nám chtějí říct a řídíme se jimi, aniž bychom často věděli, co se ze písmenky skrývá. Přemýšlíte někdy nad tím, kam vlastně jdete, když se vydáte na WC? Ověřte si své znalosti v našem kvízu!
svetzeny.cz
Zdroj článku