Přejít k hlavnímu obsahu

Krásná Jana z pasáže, která okouzlila Vaculíka: Herečku Tatianu Kulíškovou potkal stejný osud, jako její nejznámější postavu

Info ikona
Tatiana Kulíšková a Lukáš Vaculík

Když v polovině osmdesátých let vtrhl film Láska z pasáže na plátna kin, ihned se Tatiana Kulíšková (62) vyšvihla mezi hvězdy. Krásná Slovenka se stala snem mnoha mužů a ženy jí záviděly chvilky něžností po boku idola Lukáše Vaculíka (61). Bohužel osud si se sympatickou brunetkou nemile pohrál. Stejně, jako její postava Jany, přišla také herečka o svého milovaného muže.

Okatá slečna začala hrát ve slovenských filmech už během svých studií na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Nejzásadnější a nejznámější roli ji však nabídl režisér Jaroslav Soukup ve hvězdně obsazeném filmu Láska z pasáže. 

Tatiany nejznámější role Jany ji vyslala mezi hvězdy

Příběh hlavních postav Jany a Pavla známe asi všichni a málokdo dokáže udržet na konci oblíbeného snímku slzy. Tehdy Tatiana ještě netušila, že si v reálném životě projde stejnou ztrátou, jako její hrdinka. Po velkém úspěchu se Janě nabídky na role jen hrnuly a pokračovala v natáčení na naší půdě. V práci se jí dařilo a potkala také svou velkou lásku - herce Paľa Juráně. V pětadvaceti letech se stala  jeho ženou a prožívala krásné chvilky štěstí. Bohužel manželský život neměl dlouhého trvání.

Herečku potkal stejný osud jako její postavu

Osud si pro mladou herečku připravil bolestivou ránu. Pouhé tři roky po svatbě Pavol zemřel - utopil se v hotelovém bazénu. Z Tatiany se tak stala mladá vdova a život se jí najednou sesypal jako domeček z karet. ‚‚Můj život se ale úplně naruby neobrátil, i když jsem to tehdy vnímala jinak. Pokud bych zůstala sama bez partnera a neměla dítě, možná by jsem to hodnotila celkem jinak,” citoval Tatianu web Plus7dni.pluska.sk. Pro tak mladou ženu to byla obrovská ztráta, ale věděla, že se nemůže úplně zhroutit a začít znovu žít, i když bez milovaného muže. 

Křehká Jeskyňka z Básníků: Adriana Tarábková je stále půvabná, natáčení však rezolutně odmítá

Před neuvěřitelnými čtyřiceti letech okouzlovala Adriana Tarábková (57) nejen hlavního hrdinu filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Krásná blondýnka ale bohužel k velké lítostí mužských obdivovatelů v herectví dále nepokračovala. Naopak mediální zájem a zástupy fanoušků Slovenku děsily. Dnes je z filmové Jeskyňky stálé velmi pohledná žena, úspěšná podnikatelka a veškeré nabídky na natáčení s díky odmítá.
svetzeny.cz

Krásná herečka stále natáčí

Po letech se Kulíšková znovu zamilovala a opět do herce. Vyvoleným krásné brunetky se stal Vladimír Jedľovský, s nímž má Tatiana dnes už dospělého syna Adama. Po tragické události se sice herečka stáhla na chvíli z očí veřejnosti, ale divadelní prkna a světla kamer byla a jsou její život. Stále je aktivní herečkou a můžeme ji vídat převážně ve slovenských seriálech, nebo v divadle Jána Palárika, jemuž je věrná už skoro čtyřicet let.  

Dnes byste Tatianu asi nepoznali

V partnerském životě je Tatiana velmi spokojená a to se odráží i na její veselé povaze. Samozřejmě brunetka už dávno nevypadá jako dívka, které ležel Vaculík u nohou, ale z nabraných kil si rozhodně hlavu neláme. ‚‚Své tělo akceptuji. Nemám problém s tím, že nejsem nejhubenější, to jsem byla jako mladá. Opravdu to nepovažuji za důležité,” svěřila Tatiana zcela upřímně s tím, že svou váhu přestala řešit ve chvíli, kdy se jí narodil syn. ‚‚Stárnutí samozřejmě není bůhvíjaké, ale takový je život,” uzavřela herečka, jež na svou nejslavnější roli ráda vzpomíná, ale za sebou má mnoho další postav a na Slovensku je velmi oblíbenou umělkyní.

Tatiana jako Jana v oblíbeném filmu Láska z pasáže

Tatiana Kulíšková hraje nyní převážně ve slovenských seriálech
Zdroj článku